21 km z Lasu Rędzińskiego: Półmaraton Piastowski

Sezon biegowy chyli się ku końcowi. Ci biegacze, którzy mieli jeszcze dość sił na długie trasy biegowe, wybrali się tłumnie do Lasu Rędzińskiego. Tam, z numerami startowymi na piersiach, stanęli do rywalizacji na trzech dystansach, z czego główny liczył sobie 21 km – mowa oczywiście o Półmaratonie Piastowskim.

Półmaraton Piastowski to tylko jedna trzecia przedostatniej w tym roku imprezy przygotowanej przez Wrocławski Klub Biegacza Piast. Tego samego dnia z Lasu Rędzińskiego wybiegli również zawodnicy rywalizujący na trasie 10,5 km – a ci dzielili się na biegaczy oraz pasjonatów nordic walking.

Tegoroczna edycja Półmaratonu Piastowskiego była już piątą imprezą z tego cyklu. Trasa wiodła przez malownicze leśne ścieżki, usłane kolorowymi liśćmi – bieg ten więc był nie tylko doskonałym sposobem na sprawdzenie swojej kondycji na koniec sezonu, ale także wspaniałą formą aktywnego wypoczynku.

Zwycięstwo w biegu odniósł Andrzej Witek, finiszujący z czasem 1:18:28. Niespełna dwie minuty później linię mety przekroczył Dominik Buk, a tuż po nim po medal sięgnął Sławomir Mirowski. Jagoda Petryna, najszybsza w tej edycji kobieta, ukończyła 21-kilometrową trasę w czasie 1:35:55. Pozostałe miejsca kobiecego podium zajęły Angieszka Sulima i Małgorzata Czaja. Pełne oficjalne wyniki Półmaratonu Piastowskiego można sprawdzić pod tym linkiem.

Źródło: WKB Piast

Ostatnie w tym roku zawody organizowane przez WKB Piast to Piastowski Bieg Mikołajowy, planowany na sobotę 8 grudnia. Już teraz zachęcamy do zapisania tej daty w kalendarzu, a w dniu zawodów – do założenia czerwonej czapki i wzięcia udziału w biegu głównym (10 km) bądź biegu rodzinnym (1 km).

Źródło: WKB Piast

KOMENTARZEWyłącz AdBlock