Prusice Biegają po raz ostatni w tym roku

Z końcem listopada odbyła się ostatnia edycja imprezy sportowej Prusice biegają. Finałowy bieg wyłonił zwycięzców całego cyklu i zachęcił kolejnych amatorów biegania do regularnego uprawiania tej aktywności.

25 listopada po raz ostatni w tym sezonie tabuny biegaczy wyruszyły na trasę wyznaczoną przez prusickich miłośników sportu. 6. edycja cyklu Prusice Biegają rozpoczął się 5-kilometrowym styczniowym biegiem, a zakończył w listopadzie. Bieg finałowy był jednak nieco inny niż wszystkie. Dotychczas każdy biegacz dawał z siebie absolutnie wszystko z nadzieją na to, że jego wynik pozwoli mu na zajęcie wysokiego miejsca w klasyfikacji generalnej biegu. Ostatni, listopadowy bieg, był raczej biegowym spotkaniem towarzyskim, bo nie liczył się już do klasyfikacji – niemniej jednak był doskonałym pretekstem do spotkania prusickiej braci biegaczy i podsumowania mijającego sezonu.

Do klasyfikacji końcowej zaliczało się 8 z 10 biegów, a pod uwagę były brane te starty, w których biegacz osiągnął najlepsze rezultaty. Oprócz punktów za sam bieg przyznawane były również punkty bonusowe. Suma jednych i drugich dała następującym zawodnikom miejsca na podium:

KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET

  1. Monika Stankiewicz-Tutkaj, bez przynależności klubowej
  2. Ada Wybierała, Running Team Milicz
  3. Justyna Peniowicz, Running Team Milicz

KLASYFIKACJA GENERALNA MĘŻCZYZN

  1. Tomasz Kozłowicz, Athletics Team Prusice
  2. Sebastian Markowski, Running Team Milicz
  3. Ireneusz Jarecki, Athletics Team Prusice

Źrodło: Prusickie Centrum Fitness

Źródło: Prusickie Centrum Fitness

W biegach z cyklu Prusice Biegają udział wzięło prawie 60 kobiet i 120 mężczyzn. Dzięki serii tych 5-kilometrowych biegów w wielu mieszkańcach Prusic i okolic obudziła się miłość do biegania – a taki właśnie był główny cel organizatora.

KOMENTARZEWyłącz AdBlock