Starcie biegaczy i pływaków w Oławie: XI Bieg Koguta i II Termathon Essity

Nic tak nie zrzesza małych społeczności jak wspólna pasja. Dla wielu mieszkańców Oławy pasją tą jest bieganie – i właśnie ta pasja skłoniła ich do organizacji oraz udziału w XI edycji Biegu Koguta, którego podobizna widnieje w oławskim herbie. W przeddzień tej imprezy został zorganizowany również pierwszy etap II Termathlonu Essity, wymagającego od uczestników nie tylko dobrego przygotowania biegowego, ale również pływackiego.

Zamiast na spokojny niedzielny spacer po oławskim rynku, wielu tamtejszych biegaczy 2 września zdecydowało się na 10-kilometrowy bieg, który zaczynał się i kończył w samym sercu miasta. Impreza ta cieszyła się ogromną popularnością, nie tylko wśród lokalnych biegaczy, ale również wśród amatorów tej dyscypliny z całego regionu. Najlepiej świadczą o tym liczby: bieg ukończyło aż 1050 zawodników! Najszybszy wśród nich był reprezentujący AZS AWF Wrocław oraz Wosiek Team Jacek Lesiecki, finiszujący z czasem brutto równym 33:18. Przeprowadziliśmy ze zwycięzcą krótką rozmowę:

Miał to być równy, kontrolowany bieg. Przy pierwszych metrach biegu sprawdziłem przeciwników i tempo biegu, które okazało się zbyt niskie, więc uznałem że rozkręcę troszkę imprezę. Do 2 km pozwalałem rywalom na prowadzenie, ale kiedy okazało się, ze mocno zwalniają, uznałem, że muszę wziąć sprawy w swoje ręce i wyszedłem na prowadzenie. Tam przejąłem całkowitą kontrolę nad biegiem i nie oddałem jej do samej mety. Atmosfera zawodów super! Był to dla mnie pierwszy start w tej imprezie. Nie znałem trasy, dlatego jak już powiedziałem start był kontrolny, aby na kolejne lata wykazać się dużo większą mocą.

Jacek Lesiecki. Fot. Kreator Wspomnień

Drugie miejsce, z czasem 33:54, przypadło Jackowi Federowiczowi, zaś trzecie, z wynikiem 35:24, wywalczył Daniel Kokot.

Najszybsza kobieta, Paulina Szarzyńska, przekroczyła linię mety z czasem 38:23. Podążały za nią Sylwia Racinowska (40:02) oraz Małgorzata Moczulska (42:52).

Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco (w nawiasie została podana suma rezultatów 5 najlepszych zawodników danej drużyny):

  1. KB Harcownik Jelcz-Laskowice (3:23:57)
  2. Lewin Biega (3:34:20)
  3. Essity (3:42:02)
  4. Świdnicka Grupa Biegowa (3:48:25)
  5. Kotwica Brzeg (3:51:21)

Pierwszy weekend września upłynął w Oławie pod hasłem sportu nie tylko ze względu na Bieg Koguta, ale także Termathlon Essity. Dla nielicznych śmiałków, którzy zechcieli wziąć w nim udział, przewidziane zostały dwa etapy zmagań. Pierwszy, odbywający się w sobotę 1 września, to dystans pływacki 900 m. Drugim etapem był niedzielny Bieg Koguta.

Po podsumowaniu obu konkurencji na podium stanęli: Tomasz Reczuch (z łącznym czasem 1:00:48), Kamil Sobczak (1:01:55) i Leszek Myśkow (1:03:49) oraz Agnieszka Burdelak (1:01:35), Dorota Kmiecik (1:05:15) i Anna Suwalska (1:06:17).

Pełne oficjalne wyniki można znaleźć tutaj:

Fot. Kreator Wspomnień

Składamy podziękowania dla firmy Kreator Wspomnień za użyczenie zdjęć.

KOMENTARZEWyłącz AdBlock