Bieganie. Zapowiedź wrocławskich imprez biegowych w 2018 roku! [FOTO]

W czwartek 14.12 odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Młodzieżowe Centrum Sportu. W sali konferencyjnej Stadionu Olimpijskiego poznaliśmy daty największych przyszłorocznych wrocławskich imprez biegowych, czyli 6. Nocnego Wrocław Półmaratonu oraz 36. Wrocław Maratonu. Nowością będzie Wrocław Walk Marathon. W 2018 roku będzie się działo!

Pomoc i bieganie idzie w parze

Na konferencji prasowej obecni byli: Wojciech Gęstwa – dyrektor Wrocław Maratonu, Piotr Mazur – dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu oraz Bożena Szaynok – prezes Fundacji Hospicyjnej. Wrocławski sezon biegowy wystartuje 3 marca 2018 roku, a zapoczątkuje go III Bieg Dla Hospicjów. To już kolejna edycja tej imprezy charytatywnej organizowanej przez Fundację Hospicyjną przy współpracy z Młodzieżowym Centrum Sportu. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na potrzeby pacjentów wrocławskich hospicjów. Zapisy do biegu wystartują pod koniec stycznia. Chętni będą mieli do pokonania dystans 4 kilometrów. Limit uczestników ustalono na poziomie 999 osób. Nowością jest miejsce startu, czyli Stadion Olimpijski.

– Fundacja Hospicyjna, którą reprezentuję działa we Wrocławiu od marca 1998 roku. Organizujemy różne imprezy, np. cykl koncertów hospicyjnych. Kilka lat temu wymyśliliśmy taką akcję o nazwie „Bieg Dla Hospicjów”, która stale się rozwija. Nie ma wątpliwości, że ten nasz pomysł zostałby tylko projektem gdybyśmy nie spotkali fantastycznych ludzi. Oni pomogli zamienić nowatorski pomysł w profesjonalne wydarzenie sportowe. Instytucją, która wspiera nas od samego początku jest miasto Wrocław. Sponsorują pomiar czasu i koszulki dla naszych zawodników. Co ważne Bieg Dla Hospicjów organizują tylko wolontariusze. Cieszymy się, że to nasz bieg będzie otwierał wrocławski sezon biegowy. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam. – mówiła Bożena Szaynok Prezes Fundacji Hospicyjnej

Tego samego dnia, czyli 3 marca nastąpi otwarcie sezonu biegowego z Wroclaw Marathon Team. Od rana wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z biegową ofertą Dolnego Śląska, zwiedzić Stadion Olimpijski, czy wziąć udział w inauguracji kolejnej edycji programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”.

Gorączka sobotniej, wrocławskiej nocy

Po raz szósty wystartuje Nocny Wrocław Półmaraton. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, dlatego organizatorzy postanowili zwiększyć limit uczestników aż do 12 tysięcy! Jest to o 1000 osób więcej w stosunku do obecnego roku. Biegacze wyruszą na trasę 16 czerwca 2018 roku o godzinie 22:00 Przyszłoroczna impreza odbędzie się w stylistyce i oprawie muzycznej disco lat 70, 80 i 90. Trasa półmaratonu zostanie poprowadzona podobnie jak w 2017 roku. Po raz kolejny linia mety zlokalizowana będzie na Stadionie Olimpijskim. Wbiegającym półmaratończykom dopingować będą kibice zgromadzeni na trybunach.

– To już tradycja, że w grudniu podsumowujemy sezon biegowy, ale informujemy też co w nadchodzącym roku planujemy dla Wrocławia i dla wszystkich biegaczy, którzy tutaj przyjadą. 16 czerwca wystartuje półmaraton, czyli największa impreza sportowa miasta Wrocławia. W tym roku po wnikliwej analizie razem z przedstawicielami miasta limit został określony na poziomie 12 tys. zawodników. Oczywiście ambicją Wrocławia jest, aby nasz nocny półmaraton był największą imprezą w Polsce. Do tego będziemy dążyć, ale spokojnie, małymi kroczkami. Od początku pokazujemy jak stolica Dolnego Śląska jest miejscem kulturalnym, dlatego w tym roku motywem przewodnim będzie gorączka sobotniej nocy. Zawodnicy będą startowali w rytmach muzyki Pet Shop Boys, Modern Talking, Madonny czy Johna Travolty. – opowiada dyrektor MCS-u i Wrocław Maratonu, Wojciech Gęstwa

Maraton po raz 36

9 września stolicę Dolnego Śląska opanują maratończycy, którzy ruszą na trasę o godzinie 9:00! Nowością jest start i meta umieszczona na płycie Stadionu Olimpijskiego. Organizatorzy przewidzieli limit 6000 zawodników. Co ciekawe po raz drugi z rzędu we Wrocławiu rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Masters w Maratonie. W czasie 36. Wrocław Maratonu wśród zawodników, którzy ukończyli 35. rok życia i zgłosili się do dodatkowej klasyfikacji zostanie wyłoniony mistrz i mistrzyni Starego Kontynentu w kategorii Masters.

Zapisy do obu biegów ruszają już 1 stycznia. Dostępne będą na stronach www.pol.wroclawmaraton.pl (dla 6. Nocnego Wrocław Półmaratonu) oraz www.wroclawmaraton.pl (dla 36. Wrocław Maratonu). Młodzieżowe Centrum Sportu, czyli organizatorzy zaprezentowali również oficjalne plakaty zawodów.

Nowości, nowości

Dzień przed maratonem odbędzie się Wrocław Walk Marathon 2018. Jak sama nazwa wskazuje wydarzenie będzie polegać na pieszym pokonaniu trasy. Każdy uczestnik otrzyma mapkę z zaznaczonymi około siedmioma punktami, które trzeba odwiedzić. Do współpracy zaproszono Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracownicy uczelni będą przy każdym punkcie przybliżali historię stolicy Dolnego Śląska. Na poszczególnych obiektach przybijane będą pieczątki. Chętni wystartują ze Stadionu Olimpijskiego. W tym samym miejscu zakończą swoją podróż oraz otrzymają pamiątkowy medal. Oferta przeznaczona jest dla osób zainteresowanych dziejami Wrocławia, lubiących spacerować i odkrywać najważniejsze obiekty. Podczas Wrocław Walk Marathon nie będzie liczył się czas pokonania trasy, a sam udział oraz poznawanie historii miasta. Organizatorzy zadbali także o cudzoziemców. Przygotowane zostaną dla nich informacje w języku angielskim na każdym punkcie.

– Półmaraton i maraton Wrocławski wpisały się do historii Wrocławia. Przyszedł czas na nowe wyzwania. Postanowiłem przekonać nasz team Młodzieżowe Centrum Sportu, aby stworzyć coś nowego. Wzorem kilku miast na świecie, a w szczególności Amsterdamu, chcemy zorganizować coś czego jeszcze w Polsce nie było. Chcemy stworzyć wielki sportowy spacer po Wrocławiu. Mamy nadzieję pomóc wszystkim gościom, którzy przyjeżdżają do Wrocławia zrozumieć historię tego miasta, która szczyci się sloganem „Wrocław miasto spotkań”. Tak więc w 2018 roku wrocławski półmaraton i maraton będą miały swojego młodszego brata. – zachęca dyrektor MCS-u i Wrocław Maratonu, Wojciech Gęstwa

Kalendarium

  • 01.01.2018r. – początek zapisów internetowych do 6. Nocnego Wrocław Półmaratonu i 36. Wrocław Maratonu,
  • 03.03.2018r. – Otwarcie sezonu biegowego z Wroclaw Marathon Team i 3. Bieg dla Hospicjów
  • 16.06.2018r. – 6. Nocny Wrocław Półmaraton,
  • 8.09.2018r. – Wrocław Walk Marathon 2018,
  • 9.09.2018r. – 36. Wrocław Maraton.

źródło zdjęć: materiały prasowe Młodzieżowego Centrum Sportu

KOMENTARZEWyłącz AdBlock