Na zakończenie Pucharu Sportów Wytrzymałościowych: Duathlon AC/DC

Wytrzymałość ma różne oblicza. Najlepiej wiedzą o tym zawodnicy walczący o Puchar Sportów Wytrzymałościowych, którego ostatnim etapem był Duathlon AC/DC, odbywający się 30 września w Brzegu Dolnym. Stając do walki w butach do biegania i na jednośladzie uczestnicy tej imprezy walczyli o cenne punkty, których przyznanie równało się wyłonieniu zwycięzcy całego cyklu, organizowanego przez Platformę Sportów Wytrzymałościowych.

Z biegu na rower, z roweru do biegu – tak w skrócie można opisać Duathlon AC/DC, który rozegrał się w ostatni weekend września na ulicach Brzegu Dolnego. Zawody te to jednak znacznie więcej niż sam bieg i jazda na rowerze – to przede wszystkim wspaniała atmosfera, duch zdrowej rywalizacji sportowej i doskonały sposób na zakończenie zmagań w ramach Pucharu Sportów Wytrzymałościowych.

Do klasyfikacji generalnej Pucharu Sportów Wytrzymałościowych należało kilka rozgrywanych pod naszym patronatem imprez: Wrocławska Dycha, Cross Uraz Duathlon, Bieg Mietkowski – Półmaraton, Triathlon Mietków, Triathlonowa Sztafeta Firmowa, Triathlon Zgorzelec oraz wspomniany już Duathlon AC/DC. Suma punktów, które zawodnicy otrzymywali na każdym etapie walki o najwyższe trofeum Platformy Sportów Wytrzymałościowych, miała wyłonić zwycięzcę.

Fot. Krzysztof Plichta

Najwyższe lokaty i co za tym idzie – największe ilości punktów – przypadły w Duathlonie AC/DC następującym zawodnikom:

AC/DC MAX – 10 km biegu, 40 km na rowerze, 5 km biegu:

MĘŻCZYŹNI:

 1. Nikodem Niewiejski – 2:28:53
 2. Adrian Kobusiński – 2:36:48
 3. Robert Sztur – 2:37:12

KOBIETY

 1. Magdalena Żarczyńska – 3:04:21
 2. Mirosława Szymańska – 3:12:34
 3. Dominika Kwiatkowska – 3:18:02

AC/DC MINI – 5 km biegu, 20 km na rowerze, 2,5 km biegu:

MĘŻCZYŹNI:

 1. Grzegorz Wojtczak – 1:10:47
 2. Igor Zalewski – 1:13:28
 3. Krzysztof Przybyłowski – 1:13:47

KOBIETY:

 1. Karolina Leśniak – 1:25:29
 2. Ewelina Trylańska – 1:32:06
 3. Anna Sekreta – 1:33:33

AC/DC BIKE – 40 km:

MĘŻCZYŹNI:

 1. Mikołaj Jurkowlaniec – 1:17:10
 2. Paweł Kwiatkowski – 1:18:21
 3. Marek Oleszczuk – 1:23:11

KOBIETY:

 1. Anna Jałoszyńska – 1:44:42
 2. Anna Bogdańska – 1:47:26
 3. Katarzyna Trościanko – 1:53:26

Zwyciężczyni najdłuższego dystansu duathlonu, Magdalena Żarczyńska, zapytana o swój start, udzieliła nam następującej odpowiedzi:

Po głowie chodzi mi triathlon – chciałam najpierw zobaczyć, jak to jest połączyć ze sobą te dwie dyscypliny (bieganie i rower). Po tych zawodach na 100% wiem, że będę wracać do takiej formuły. Dotychczas brałam udział w zawodach typowo biegowych, więc najbardziej zaskoczyło mnie to, że duathlon daje zupełnie inne doznania i inne emocje towarzyszą startującemu w nim zawodnikowi. Mam nadzieję, że za rok będzie kolejna edycja – na pewno wezmę w niej udział.

Fot. Krzysztof Plichta

Mimo że Duathlon AC/DC był ostatnim wydarzeniem sportowym organizowanym przez Platformę Sportów Wytrzymałościowych, nie oznacza to, że był on ostatnią imprezą. Przed pasjonatami biegania, pływania i kolarstwa jest jeszcze jedna okazja do spotkania się: tym razem nie w stroju sportowym w biurze zawodów, ale na Balu Sportowca, który odbędzie się 27 października we wrocławskiej restauracji Agora.

Pełne wyniki Duathlonu AC/DC można znaleźć tutaj.

Tutaj znajduje się klasyfikacja Pucharu Sportów Wytrzymałościowych.

Pod tym linkiem znajdują się szczegółowe informacje o Balu Sportowca.

KOMENTARZE



Wyłącz AdBlock