Podwójne oblicze sportu – Nic o Nas bez Nas rusza z kolejnym spotkaniem!

Nic o Nas bez Nas to jeden z ogólnopolskich projektów Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Składa się on z cyklu różnotematycznych wydarzeń, które są organizowane na terenie Uniwersytetu Wrocławskiego. Kolejne spotkanie pt. „Podwójne oblicze sportu” odbędzie się już 26 stycznia. 

Wydarzenia organizowane w ramach przedsięwzięcia Nic o Nas bez Nas odbywają się przez cały rok i często dotyczą skrajnie różnych tematów. Projekt ten jest autorskim pomysłem studentów z Niezależnego Zrzeszenia Studentów UWr i obecnie realizowany jest w 7 miastach Polski.

Na spotkaniu w roli prelegentów zobaczymy Tomasza Horwata, drugiego trenera ekstraklasowego drużyny Śląsk Wrocław oraz dwóch przedstawicieli Klubu Sportowego Gwardia Wrocław – Leszka Mazura oraz Łukasza Tobysa.

– Tematyką naszego spotkania jest sport. Wpisuje się ono zatem w obecny trend zdrowego stylu życia. Dzięki temu, że naszymi gośćmi będą zarówno zawodnicy, jak i trenerzy będziemy mogli poznać dwa różne punkty widzenia. Liczę na owocną dyskusję prelegentów z publicznością – przyznaje organizatorka, Paulina Wołoszyn.

Na spotkaniu zostanie poruszona m.in. problematyka dopingu genetycznego, który ma prawdopodobnie zastąpić dotychczasowe metody wspomagania, kultura sportu, konieczność stosowania zasad fair-play, a także kwestia wpływu sportu na prywatne życie zawodników.

Wydarzenie rozpocznie się 26 stycznia o godzinie 16:00 w Sali Kameralnej Zachodniej Instytutu Dziennikarska i Komunikacji Społecznej przu ulicy Joliot-Curie 15. Wstęp jest bezpłatny. Dodatkowe informacje można znaleźć na Facebooku.

Sportowy Wrocław został oficjalnym patronem medialnym spotkania pt. “Podwójne oblicze sportu”.

Źródło: materiały prasowe Niezależnego Zrzeszenia Studentów UWr

KOMENTARZEWyłącz AdBlock