Lifestyle

W jakich butach będzie wygodnie się poruszać, podczas uprawiania sportu?

Istnieje wiele rodzajów butów, które są zaprojektowane specjalnie do uprawiania sportu. Niektóre są wykonane z amortyzowaną podeszwą, podczas gdy inne mają gumowe podeszwy. Można je znaleźć w sklepach, które sprzedają produkty sportowe i odzież sportową, lub mogą być dostępne online.

Wygodne i dobrze dopasowane

Buty sportowe powinny być wygodne i dobrze dopasowane. Jeśli masz szerokie stopy, szukaj obuwia, które jest wystarczająco pojemne, aby je pomieścić. Jeśli masz wąskie stopy, wybierz buty, które są dopasowane, ale nie są zbyt ciasne. Odpowiedni komfort niezależnie od wielkości stopy, powinny dać sneakersy damskie, które oprócz wygody, będą idealnym dodatkiem do wielu stylizacji.

Trakcja i kontrola

Szukaj również takiego obuwia które ma dobrą trakcję i kontrolę. Chcesz, aby Twoje stopy pozostały posadzone w miejscu, gdy poruszasz się po korcie lub polu. Oznacza to, że chcesz mieć stosunkowo płaską podeszwę z dużym odciskiem stopy. Jeśli Twoje buty mają zaokrągloną podeszwę lub mały ślad, to nie dadzą Ci dużo stabilności, gdy szybko się poruszasz lub szybko zmieniasz kierunki podczas uprawiania sportu.

Amortyzacja

Zastanów się także, jak dużo amortyzacji muszą zapewnić Twoje buty. Jeśli nie chcesz mieć dodatkowej wyściółki wokół kostek i pięt (co może spowolnić Twoje ruchy), poszukaj butów, które mają mniejszą amortyzację w tych miejscach (np. high-topy). Jeśli chcesz mieć dodatkową wyściółkę wokół tych obszarów (aby pomóc w absorpcji uderzeń), poszukaj buta z niskim czubkiem, który ją zapewnia, zamiast wysokiego, który jej nie zapewnia (jak trampki do koszykówki).

Odpowiedni rozmiar

Kupując buty sportowe, nie zapomnij sprawdzić tabeli rozmiarów na opakowaniu i zmierz swoje stopy przed złożeniem zamówienia online. Chcesz się upewnić, że buty będą pasować wygodnie, gdy będą noszone ze skarpetami lub innym rodzajem wkładki do skarpet.

Przepływ powietrza

Na koniec rozważ, jak dobrze oddychają Twoje stopy Im bardziej oddychające są Twoje buty, tym bardziej będą wygodne. Jeśli uprawiasz sport w gorące dni, poszukaj butów sportowych z perforacjami lub panelami z siatki, które pozwalają na przepływ powietrza.