Baseball. KSB Wrocław wciąż najlepszy w Ekstralidze

Udany sezon rozgrywają zawodnicy wrocławskiej drużyny baseballu, aktualnego wicemistrza Polski.

Na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej KSB zajmuje pierwsze miejsce w tabeli w najwyższej klasie rozgrywkowej. Także w pierwszej lidze zespół rezerw jest liderem w swojej grupie. W najbliższą sobotę na bocznej płycie Stadionu Zakrzów odbędzie się dwumecz z Silesią Rybnik. Pierwsze siedmiozmianowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00, a drugie około 13:30.

– W Ekstralidze nie ma łatwych spotkań ani przeciwników. KSB konsekwentnie dąży do wielkiego finału, co potwierdzamy rundą zasadniczą. Znamy swoją wartość i w każdym meczu gramy o zwycięstwo. Zamierzamy także powalczyć o Puchar Polski – mówi Piotr Duszeńko, Prezes KSB.

– KSB dysponuje szerokim składem zawodników. Bardzo dobry sezon rozgrywa Raymond Wojtala, nie wiadomo jednak czy to nie ostatni sezon Raya w Polsce. Bardzo chcemy, by został we Wrocławiu na dłużej. W pełni sił jest Marcin Musiałek, brakuje na górce miotacza Łukasza Nolbrzaka. Bez silnej grupy pitcherów może być ciężko w finałach, myślimy nad sprowadzeniem zagranicznego zawodnika, byłoby to łatwiejsze gdybyśmy nie musieli liczyć w klubie każdej złotówki – dodaje Duszeńko.

W ostatnim czasie KSB opublikowało nowy film promocyjny o drużynie. W technice slow motion można zobaczyć urywki treningu na obiekcie Niskie Łąki oraz najlepsze akcje z czerwcowych spotkań z Silesią w Rybniku, czyli najbliższym przeciwnikiem KSB we Wrocławiu.

Wideo KSB Wrocław

KOMENTARZEWyłącz AdBlock