Bieganie. Garmin Triminator Radków, czyli rywalizacja do potęgi trzeciej

Po dotychczasowych sukcesach frekwencyjnych i organizacyjnych cyklu Garmin Iron Triathlon, w który wchodziła radkowska impreza, organizatorzy idą o krok dalej i rozwijają wieloletnią tradycję tych zmagań. Zawody triathlonowe w Radkowie przybrały w tym roku nową formułę i nazwę! Pojawił się triathlon z prawdziwego zdarzenia, jakiego w Polsce jeszcze nie było – Garmin Triminator Radków! Realne staje się zatem stworzenie największego w Europie Środkowo-Wschodniej triathlonu górskiego, który będzie rozgrywany w Górach Stołowych w niezwykłym otoczeniu przyrody.

Scenerią tegorocznej, pierwszej edycji zawodów w Radkowie będą niezwykle malownicze tereny m.in. Kotliny Kłodzkiej, która na co dzień przyciąga tysiące turystów, a teraz stanie się areną zmagań sportowych. Listy startowe z dnia na dzień się zapełniają. Zawodnicy przystąpią do rywalizacji już 9 lipca 2017 r.

Garmin Triminator Radków nawiązuje do kultowego już filmu Terminator. Filmowy Terminator – przybywający z przyszłości android – kojarzony jest powszechnie z doprowadzaniem się do granic (z łac. terminus), podobnie jak zawodnicy startujący w radkowskich zawodach potrafią doprowadzić się do granic swoich możliwości, a nawet je przekraczać i przenosić na jeszcze wyższy poziom. Zawody Triminator na dystansie 1/2 IM są wymagające, dystans 1/4 IM jest dla osób, które startowały już w triathlonach, natomiast dystans 1/8 IM może pokonać każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z triathlonem i chce zasmakować prawdziwej triathlonowej atmosfery.

– Uważamy, że w Radkowie oraz w Górach Stołowych są idealne warunki do zorganizowania imprezy triathlonowej o charakterze górskim. Pływanie odbędzie się w przepięknie położonym Zalewie Radkowskim. Następnie zawodnicy zmierzą się ze słynną drogą Stu Zakrętów, gdzie na każdej pętli do pokonania będą mieli między innymi podjazd o długości około 8 kilometrów i średnim nachyleniu 4%. Trasa biegowa na najdłuższym dystansie wytyczona zostanie szlakami turystycznymi Parku Narodowego Gór Stołowych, a jej długość wyniesie 24 km. Bieg na krótszych dystansach zostanie rozegrany w całości po asfalcie. Trasa częściowo będzie prowadziła przez Polskę, a częściowo przez ziemię czeską – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów.

Podczas imprezy, która odbędzie się 9 lipca amatorzy rywalizacji w górach będą mieli do wyboru wiele tras: Dzień sądu – 1/2 IM: 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 24 km biegu; I`ll be back – 1/4 IM: 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu; oraz Terminacja – 1/8 IM: 0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu. Start i meta zostaną zlokalizowane nad Zalewem Radkowskim. Na każdym z trzech dystansów będzie można wystartować indywidualnie lub w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

Triathlon w Radkowie jest wyjątkowy ze względu na lokalizację i przepiękne tereny. Start w zawodach można połączyć z rodzinnym wypoczynkiem. Dodatkowo odbędą się zawody biegowe przygotowane specjalnie dla najmłodszych: Triminator Kids. Podobnie jak dorośli, dzieci i młodzież będą mogli rywalizować na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Na triathlon i zawody biegowe dla dzieci można się jeszcze zapisać. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie zawodów: www.triminator.pl. Wszystkich pozostałych organizatorzy zachęcają do kibicowania triathlonistom na trasie!

Źródło: materiały prasowe Garmin Triminator Radków

KOMENTARZEWyłącz AdBlock