Bieganie. Rekord frekwencji na X Biegu Koguta w Oławie [FOTO]

Organizatorzy Biegu Koguta w Oławie mieli podwójny powód do świętowania. 3 września obchodzili okrągły, dziesiąty jubileusz. Dodatkowo do mety dobiegła rekordowa liczba 1026 biegaczy.

10 urodziny Koguta

Uczestnicy zawodów mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Ogółem do biegu zapisało się 1180 osób, a ukończyło 1026. W zawodach wzięli udział biegacze z całej Polski i zza granicy: Niemiec, Hiszpanii, Francji. Jako pierwszy linię mety minął Szymon Halczak reprezentujący AZS KU Politechnika Opolska. Jego zwycięski czas to 00:32:35. Na drugim stopniu podium stanął Mikołaj Pochopień z WKS Oleśniczanka Oleśnica (00:33:39). Cztery sekundy później przybiegł Tomasz Sobczyk. Reprezentantka Team Luks Żórawina Katarzyna Biernacka triumfowała wśród kobiet z czasem 00:39:47. Drugie miejsce zajęła Paulina Szarzyńska (00:40:22). Wynik 00:41:39 zapewnił Agnieszce Górniak-Antkowiak trzeci stopień podium. Klasyfikacja w konkurencji drużynowej: I miejsce Team Luks Żórawina-Wrocław, II miejsce Klub KB Harcownik Jelcz-Laskowice, III miejsce Klub NOA Wrocław.

Start zlokalizowany był na Starym Rynku w Oławie. Na trasie co 2,5 km rozstawiono punkty z wodą. Na mecie każdy uczestnik otrzymał medal i izotonik, a później posiłek regeneracyjny. Organizatorzy wzorem dużych imprez biegowych skompletowali liczną grupę specjalnie oznakowanych liderów, którzy nadawali tempo biegu. Pacemakerzy biegli na czas: 40′, 45′, 50′, 55′ i 60′. Oprócz tradycyjnego Biegu Koguta rozgrywane były też zawody w innych dyscyplinach. Dodatkowymi konkurencjami w tym roku były: I Oławski Termathlon Essity Termy Jakuba oraz Mistrzostwa Prawników, Radców Prawnych i Pracowników Sądowych. Po dekoracji odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród wśród wszystkich uczestników zawodów.

Czerwone serca pamięci

Minutą ciszy uczczono pamięć Joanny Trybulczyk. Asia miała brać udział w biegu, jednak po walce z ciężką chorobą miesiąc temu zmarła. Tym razem to dzieci Asi reprezentowały mamę podczas zawodów. Po minucie ciszy biegacze wypuścili 100 czerwonych balonów w kształcie serc. Mateusz Markowski organizator biegu mówił:

„Mamy nadzieję, że dzięki temu Asia nas widziała i wie, że o niej pamiętamy i jest razem z nami i zobaczyła te 100 czerwonych serduszek, które poleciały właśnie do niej.”

źródło: materiały prasowe organizatora

zdjęcia: Damian Opioła oraz OLAWA.INFO

KOMENTARZEWyłącz AdBlock