Bieganie. Renifery i mikołaje opanowały Wrocław! [FOTO]

W niedzielę 3 grudnia około południa wrocławskie wały przybrały biało-czerwone barwy, a wśród kibiców i biegaczy zapanowała świąteczna atmosfera. Wszystko za sprawą uczestników Biegu Mikołajowego i Rodzinnego.

11:45

To już kolejna edycja Biegu Mikołajowego organizowanego przez Wrocławski Klub Biegacza PIAST przy współpracy z Fundacją WROACTIV. Bieg Rodzinny miał charakter biegu rekreacyjnego, czyli bez pomiaru czasu. Brały w nim udział osoby powiązane rodzinnie, biegnące razem – w drużynie minimum dwuosobowej. Uczestnicy mieli do pokonania dystans około 1 kilometra. Na mecie czekały dla wszystkich uczestników biegu podarunki od mikołaja.

– Jesteśmy klubem, którego zadaniem numer jeden jest nie tylko propagowanie aktywnego stylu życia, ale i organizowanie biegów masowych. Już od kilku lat w grudniu przygotowujemy Bieg Mikołajowy oraz Bieg Rodzinny. Są to fajne zawody dla rodzin, ponieważ dzieci widzą jak rodzice biegają i biorą z nich przykład. Dodatkowo trasa w tym roku jest trochę zmieniona, aby wrocławianie poznali też inne malownicze tereny z drugiej strony Odry – opowiadają organizatorzy z WKB PIAST.

12:30

Start i meta Biegu Głównego zlokalizowane były na alejce przy ul. Malczewskiego od strony Parku Biskupińskiego. Zawodnicy musieli stawić czoła 10-kilometrowej trasie o crossowym charakterze. Bieg prowadził bulwarem nadodrzańskim, pomiędzy mostami: Jagiellońskim i Chrobrego oraz alejkami kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Każdy w pakiecie otrzymał okolicznościową czapkę mikołajową, a także pamiątkowy medal na finiszu. W Biegu Mikołajowym wzięło udział 215 osób.

– Trasa nie była wymagająca, poza zbiegiem i podbiegiem pod mostem. Pogoda dopisała, super atmosfera, miło zakończyć sezon biegowy w taki sposób. Wielkie podziękowania dla organizatorów oraz wszystkich, którzy przybyli na dzisiejszy bieg. Imprezy organizowane przez WKB PIAST zawsze stoją na wysokim poziomie – komentuje Ariel Cheba, uczestnik zawodów.

– Uczestniczymy tutaj już trzeci lub czwarty raz. Nasz pomysł na przebranie wyszedł dość spontanicznie. Zawsze ktoś z nas się przebierał, więc teraz postanowiliśmy połączyć siły i stworzyć wspólny strój. Biegło nam się bardzo dobrze, pomimo że byliśmy związani „saniami mikołaja”. Z roku na rok jest coraz oryginalniej, na kolejny bieg ponownie wymyślimy coś ciekawego! – mówi Mikołaj i renifery z zaprzęgu.

14:00

Po zakończeniu zawodów nagrodzono najszybsze kobiety i najszybszych mężczyzn w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych. Przyznano także wyjątkowe trofeum dla najstarszego uczestnika, którym był Marian Pawlaczyk (rocznik 1934).

Kategoria OPEN Panów
1. Paweł Pelc 35:34
2. Grzegorz Macinowski 36:12
3. Ruben Gomez Domingeuez 36:25

Kategoria OPEN Pań
1. Sylwia Racinowska 41:27
2. Dorota Krowicka 44:09
3. Karolina Dąbrowska 44:20

2018

Wrocławski Klub Biegacza PIAST w przyszłym roku zorganizuje 4 biegi: Zimowy Bieg Piasta, Piastowską Piętnastkę, Półmaraton Piastowski oraz Piastowski Bieg Mikołajowy. Każde zawody to jeden pamiątkowy medal, stanowiący element jednego, łączonego ryngrafu. Zapisy internetowe już ruszyły. Szczegółowe informacje zamieszczane są na stronie internetowej organizatora.

Sportowy Wrocław jest oficjalnym patronem medialnym biegów organizowanych przez Wrocławski Klub Biegacza PIAST.

KOMENTARZEWyłącz AdBlock