Bieganie. Rozbiegany Wrocław. Aktywna środa na Karłowicach [FOTO]

Karłowicka Pętelka”, czyli nowa propozycja dla osób, które chciałyby spędzić aktywnie środowy wieczór. Darmowy cykl biegów z pomiarem czasu przyciąga coraz więcej chętnych. Przyjdź i dołącz do nich!

Poznaj Karłowice

Pomysłodawcą i organizatorem jest wrocławski biegacz Marcin Syperek:

– Jest to moja pierwsza trasa biegowa na jakiej zacząłem trenować, wtedy też powstała nazwa. Nie chciałem trenować w samotności. Wszyscy wiedzą jak ważne jest bieganie w grupie. Ten cykl jest okazją do wspólnych spotkań oraz treningów w gronie znajomych i przyjaciół. Można poznać nowych ludzi i zarazić się wspólną pasją do biegania. Chcę pokazać piękno Karłowic i tutejszą malowniczą trasę. Zintegrować wrocławskich biegaczy.

Biegacze spotykają się na nadodrzańskich wałach przy ul. Zawalnej i biegną w stronę mostu Kolejowego, gdzie zawracają. Jeden pętla wynosi 2500 metrów. Trasa jest dobrze oświetlona wieczorową porą, dzięki czemu nie ma potrzeby używania lampek czołówek. Chętni mają do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 km. Decyzję, co do długości trasy zawodnicy mogą podjąć w trakcie biegu.

Jak dołączyć?

Cykl jest bezpłatny. Zapisać się można na stronie internetowej (www.elektronicznezapisy.pl), gdzie chętni wypełniają formularz. Można także formalności załatwić pół godziny przed biegiem u organizatora Marcina. Każdy otrzymuje swój indywidualny numer startowy, który należy przynieść na następne biegi. Po każdym środowym spotkaniu na fanpage’u Karłowicka Pętelka udostępniane są wyniki.

– Zapraszam wszystkich na bieg, zarówno sympatyków biegania, jak i początkujących sportowców. Startować może każdy kto ukończył 14 lat (osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców). Gwarantujemy dobrą atmosferę i pozytywną dawkę endorfin. Co tydzień można kontrolować swoje wyniki i formę biegową. – zachęca organizator Marcin Syperek

Dobra atmosfera gwarantowana

Biegacze chwalą sobie szczególnie dobre towarzystwo i miłą atmosferę panującą podczas biegu. Jedni traktują ten cykl jako trening, a inni jako początek swojej przygody z bieganiem. Wszyscy zgodnie podkreślają, że jest to dobra motywacja do regularnej aktywności fizycznej. Każdy może sprawdzić swoje postępy. Późna godzina startu (19:00) ma wiele zalet. Między innymi pozwala zdążyć na bieg po pracy, szkole i domowych obowiązkach.

– Reprezentuję klub PACMAN Team. Szukałem różnych biegów, abym mógł się przygotować do sezonu. Chcę regularnie biegać w „Karłowickiej Pętelce”. Fajnie ten bieg się rozwija, z tygodnia na tydzień przychodzi coraz więcej osób. Wszystko jest dobrze i sprawnie zorganizowane. Myślę, że to będzie ciekawa impreza. – mówi zwycięzca drugiego biegu na dystansie 5 km Bruno Bronisławski

– O cyklu dowiedzieliśmy się od kolegów, którzy zachęcili nas do wzięcia udziału. Stwierdziliśmy, że będzie to fajny sposób na spędzenie środowego wieczoru oraz zmobilizowanie się do biegania. Z racji tego, że jest to bieg cykliczny, jest to dobra okazja do sprawdzenia swoich możliwości. Możemy także poznać innych biegaczy, okolice Karłowic oraz zintegrować się z wrocławskim środowiskiem biegowym. Jest to świetna motywacja, aby zacząć biegać i zmobilizować się do zrobienia czegoś dodatkowego. Co tydzień można się sprawdzić. Inicjatywa podoba nam się tym bardziej, ponieważ jest darmowa. Planujemy brać udział w kolejnych biegach. Uważamy, że organizacja tego biegu w środku tygodnia pozwoli odpocząć od nauki. Dla chcącego nic trudnego. – opowiadają Maciej Anczakowski i Natalia Olszak

Wolontariusze poszukiwani

Cykl odbywa się dzięki wsparciu i zaangażowaniu wolontariuszy. Do organizacji każdego biegu potrzeba ich przynajmniej dwóch. Do zadań ochotników należy: pomiar czasu i zapisywanie kolejności na mecie.

– Biegacze to specyficzna grupa, która pomimo wspólnej rywalizacji chętnie sobie pomaga i dopinguje. Dzisiaj mierzę czas. Warto być wolontariuszem, bo można pomagać. Możemy dopingować uczestników i obserwować jak rozwija się „Karłowicka Pętelka” – zachęca wolontariusz Krzysztof Langner

Autorzy zdjęć: Krzysztof Langner, Joanna Adamska

KOMENTARZEWyłącz AdBlock