Bieganie. Rozbiegany Wrocław. NOA, czyli bieganie jako styl życia na długie lata [FOTO]

W każdej drużynie sportowej ważny jest team spirit, czyli duch zespołowy. Współpraca, zdrowie i zabawa to tylko niektóre elementy, którymi kieruje się wrocławska grupa NOA (Nowa Optymalna Akcja). Ekipa chce pokazać wszystkim biegaczom dlaczego warto uprawiać sport.

N – New

Grupa NOA działa we Wrocławiu już drugi sezon. Powstała dokładnie 1 stycznia 2016 roku z inicjatywy Arkadiusza Rymarskiego.

– Obserwowałem wiele grup amatorskich i stwierdziłem, że liczna grupa osób szybko wchodzi na wysoki poziom sportowy, a potem się wypala. W sporcie jestem już przeszło 20 lat, bieganie jest dla mnie lifestyle. Postanowiłem, że zrobię własny projekt z ogólnorozwojowym podejściem do życia, czyli żeby bieganie było stylem życia na długie lata. Moja filozofia to najpierw zdrowie, dobre samopoczucie, team spirit i zabawa, a potem wyniki. I to nas wyróżnia spośród innych grup biegowych. W odróżnieniu od nich chcę jasno powiedzieć – specjalizuję się w bieganiu. Nie chodzi mi o dużą frekwencję, a o organiczny rozwój. – zaznacza inicjator Arkadiusz Rymarski

O – Optimal

Do drużyny należą różne osoby, nie tylko z Polski. Tutaj nie ma nic na siłę, można przyjść w dowolnym momencie. Chętni mają do wyboru pakiety indywidualne lub grupowe. W NOA promowane są wartości takie jak wiara w siebie, scalanie rodziny, dawanie dobrego przykładu dla przyszłych pokoleń, zrelaksowanie po pracy i szkole. W tym roku nowością jest także bieganie ultra.

– Jesteśmy dla wszystkich, nie budujemy bariery wejścia. W zespole są oczywiście osoby, którym zależy na wyniku. Dlatego najczęściej decydują się one na pakiet indywidualny. Mam limitowaną ilość miejsc, ponieważ zależy mi na jakości, a nie bylejakości. Warto zaznaczyć, że część pieniędzy z rocznego abonamentu oddaję na rzecz fundacji, z którą jestem związany. Inicjatywa nie ma charakteru profit, czyli zarobkowego. – mówi Arkadiusz Rymarski

Grupa wyróżnia się nowym, kolorowym projektem strojów. Na ubraniach dominują kolory: niebieski, czerwony i żółty.

A – Action

Treningi odbywają się dwa lub trzy razy w tygodniu w zależności od układu zawodów. Poszczególne zajęcia poświęcone są technice lub sile biegowej i rozciąganiu. Sobotnie biegi są krótsze i szybkościowe, a w niedzielę są to najczęściej długie wybiegania. Grupa często wyjeżdża w góry na wycieczki biegowe. Razem także bierze udział w zawodach.

– Bardzo mi się podoba w NOA. Atmosfera, trener i ludzie są wspaniali. Dzięki treningom i przygotowaniom moje wyniki podskoczyły w górę. Wiele osób uważa, że bieganie nie jest dla nich. Tutaj treningi przystosowane są dla biegaczy bez względu na reprezentowany przez nich poziom. Mogą dołączyć zarówno zawodnicy początkujący, jak i osoby zaawansowane. – zachęca Jagoda Petryna, zawodniczka z grupy NOA

Aby dołączyć do grupy wystarczy napisać wiadomość na facebook’u NOA. Tam umieszczane są także wszystkie informacje o treningach, relacje z zawodów i wyjazdów wraz z dokumentacją zdjęciową.

Źródło zdjęć: facebook.com/newoptimalaction oraz Joanna Adamska (Sportowy Wrocław)

KOMENTARZEWyłącz AdBlock