Bieganie. Rozbiegany Wrocław. Podejmij wyzwanie i trenuj z „BiegamBoLubię” [FOTO]

BiegamBoLubię to ogólnopolski projekt organizowany w 80 miastach Polski. Pierwszego kwietnia ruszyła we Wrocławiu kolejna, czwarta edycja akcji promującej ideę biegania. Organizatorem BBL jest fundacja Wychowanie Przez Sport.

O projekcie

Akcja wzięła swój początek od audycji nadawanej na antenie Programu III Polskiego Radia od czerwca 2010 roku, autorstwa dziennikarzy: Krzysztofa Łoniewskiego, Pawła Januszewskiego (byłego lekkoatlety, Prezesa Fundacji Wychowanie przez Sport ) oraz Adama Kleina (z portalu bieganie.pl). Początkowo treningi realizowane były w czterech miastach Polski, aktualnie jest ich około 80.

BiegamBoLubię to bezpłatne, weekendowe zajęcia na bieżniach lekkoatletycznych w całej Polsce pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Wszystkie treningi rozpoczynają się od rozgrzewki, natomiast temat głównej części zajęć sportowych realizowany jest na podstawie publikowanych porad treningowych. Przebieg zajęć jest jednak inny w każdym miejscu, zależy to od pomysłu i inwencji prowadzących.

BiegamBoLubię wraca na bieżnię po zimowej przerwie

W tym roku program wystartował 1 kwietnia i potrwa do 5 listopada. Przed miłośnikami biegania 33 zabiegane weekendy. Ćwiczenia prowadzone będą regularnie, bez względu na pogodę. Wyjątkiem są jedynie święta państwowe. W stolicy Dolnego Śląska treningi poprowadzą Weronika Machowska oraz Łukasz Krupa. Zajęcia będą odbywać się w każdą sobotę o godzinie 9:30 na Stadionie Lekkoatletycznym AWF Wrocław przy al. Ignacego Jana Paderewskiego 35 i będą trwały około 60 minut.

– Wachlarz treningów będzie bardzo bogaty. Od treningów typowo biegowych (szybkość, siła biegowa, podbiegi), po ćwiczenia sprawnościowe. Również ćwiczenia na płotkach oraz wykorzystywanie infrastruktury stadionu. Poziom zajęć dostosowywany będzie na bieżąco do potrzeb grupy. Dobierzemy obciążenie odpowiednie do naszych podopiecznych. Ta akcja jest dla wszystkich: początkujących, zaawansowanych, dla tych którzy chcą się poruszać lub wracają po kontuzji. Nie ma listy obecności, więc nie ma przymusu przychodzenia. – mówią trenerzy Weronika Machowska oraz Łukasz Krupa

Trenerzy zaplanowali testy sprawnościowe (tj. Test Coopera oraz sprint na 100 metrów). Nie należy się ich obawiać, ponieważ sprawdziany mają na celu pokazać postępy uczestników programu. Biegacze otrzymają na nich upominki i dyplomy. Pierwszy test Coopera zaplanowany jest na 22 kwietnia. Organizowane będą różne konkursy, a w trakcie niektórych zajęć rozlosowywane oficjalne koszulki akcji „BiegamBoLubię”.

Stadion czeka na biegaczy

Aby dołączyć do grupy wystarczy przyjść na sobotni trening. Bieżące informacje o zajęciach oraz zdjęcia będą się ukazywały na stronie facebook’owej „BiegamBoLubię Wrocław”.

– Na BiegamBoLubię może przyjść każdy. Nie ważne czy miał już wcześniej do czynienia z tym sportem czy dopiero zaczyna. Zajęcia są tak skonstruowane, że każdy da radę. My jako trenerzy dołożymy wszystkich starań, aby uczestnicy poczuli się swojsko. Akcja BBL nie przygotowuje do konkretnych zawodów. Uczestnicy mają swoje indywidualne cele, a my pomożemy je zrealizować. – zachęca Łukasz Krupa

– Jeżeli chcecie pobiegać w gronie fantastycznych, uśmiechniętych ludzi, zrobić ciekawe ćwiczenia, których sami nie wykonacie, to z całego serca zapraszamy na treningi „BiegamBoLubię Wrocław”. Zobaczycie, że warto będzie wstawać w sobotnie poranki! – zaprasza Weronika Machowska

Źródło zdjęć: Sportowy Wrocław (Joanna Adamska) oraz Biegam Bo Lubię Wrocław

KOMENTARZEWyłącz AdBlock