Bieganie. Rozbiegany Wrocław. Pokonaj przeszkody z Husarią Race Team [FOTO]

Husaria Race Team to grupa sportowców, których łączy wspólna pasja, determinacja i wytrwałość. Biegają w całej Polsce i zagranicą, gdzie walczą o najwyższe stopnie podium w biegach z przeszkodami.

Bieganie nie musi być nudne

Biegi przeszkodowe na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń sportowych. Charakteryzuje je niesamowita atmosfera oraz różnorakie wyzwania stawiane przed zawodnikami. Uczestnikom nie straszne jest błoto, woda oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Pasjonatów tej aktywności fizycznej łączy grupa Husaria Race Team. Wrocławska drużyna powstała we wrześniu 2016. Wtedy też rozpoczęły się pierwsze treningi.

– Husaria ma odziały w całej Polsce. Z inicjatywy centrali padł pomysł na zorganizowanie drużyny we Wrocławiu, bo tutaj też są wartościowi zawodnicy. U nas w mieście organizowanych jest kilka biegów przeszkodowych, a początkowo nie było grupy, która przygotowywałaby zawodników do tego typu zawodów. Stąd Husaria Race Team we Wrocławiu – tłumaczy koordynatorka wrocławskiego oddziału, Iza „Koksik” Wysłuch

Waleczna Husaria

Nazwa klubu nawiązuje do polskiej formacji wojskowej – Husarii. Zawodnicy posiadają klubowe koszulki w patriotycznych barwach i emblematach.

Grupa bierze udział w większości biegów przeszkodowych w Polsce i za granicą. W szczególności są to: Spartan Race, Runmageddon, Barbarian Race oraz Survival Race. W 2016 roku Husaria została Mistrzem Polski w biegach z przeszkodami, organizowanych w ramach finału Runmageddonu w Poznaniu. Wiele razy stawała drużynowo na podium w Spartan Race. Są także indywidualne sukcesy zawodników.

Przeszkody to nie problem, a wyzwanie

Treningi we Wrocławiu prowadzą Iza Wysłuch oraz Michał Jasiński, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. Ćwiczenia maja charakter zarówno biegowy oraz treningu funkcjonalnego, odbywają się bez względu na pogodę. Od połowy marca ruszają także sobotnie zajęcia w sali jednej z wrocławskich siłowni. Często zawodnicy spotykają się na ściance wspinaczkowej, gdzie doskonalą swoje umiejętności.

Husaria Race Team spotyka się trzy razy w tygodniu:

Trening biegowy – wtorek, godzina 19:00, zbiórka stacja BP (aleja Marcina Kromera 16/28), prowadzi Michał Jasiński

Trening biegowy – czwartek, godzina 19:00, zbiórka Plac Społeczny, prowadzi Iza Wysłuch

Trening funkcjonalny – piątek, godzina 19:30, zbiórka stacja BP (aleja Marcina Kromera 16/28), prowadzi Michał Jasiński

– Podczas treningów biegowych robimy wybiegania oraz ćwiczenia wytrzymałościowe i szybkościowe. Na treningach funkcjonalnych staramy się ćwiczyć te partie mięśniowe, które są potrzebne w trakcie pokonywania przeszkód, między innymi ręce. Szlifujemy formę na Wzgórzu Andersa, gdzie znajduje się strefa do street workout’u – drabinki, liny, ścianki. Ogólnie wykorzystujemy wrocławską przestrzeń i infrastrukturę. – opowiada Iza

Stwórz nową historię Husarii

Wystarczy przyjść na trening, aby dołączyć do Husarii i wspólnie tworzyć historię. Warto także zapisać się do grupy na facebook’u, gdzie podawane są na bieżąco informacje o treningach, wyjazdach i startach. Głównym celem wrocławskiego oddziału jest kompleksowe przygotowanie zawodników do biegów z przeszkodami. Treningi dostosowane są zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów tego sportu.

– Wiele osób jest sceptycznie nastawionych do biegów przeszkodowych. Wystarczy przyjść i posłuchać relacji naszych zawodników, a gwarantuję, że większość osób przekona się do tego sportu. Panuje u nas wspaniała atmosfera. Każdy, każdego rozumie. Poziom jest dostosowywany do indywidualnych umiejętności zawodnika. Ważne jest dla nas wsparcie grupy i motywacja. Chcemy się rozwijać oraz osiągać coraz lepsze wyniki. – zachęca trenerka i koordynatorka Iza

– Tworzymy fajną, sportową społeczność. Często wyjeżdżamy na zawody, gdzie razem spędzamy czas. W trakcie biegów pomagamy sobie. Niektórych kręcą wyniki, a inni biegną dla zabawy i przyjemności. Warto do nas przyjść, bo można sprawdzić swoje możliwości podczas nietypowych zajęć. – mówi zawodnik Husarii Race Team, Arkadiusz Zawrotniak

Drużynę, jej przygody i osiągnięcia można śledzić na instagram’ie, facebook’u oraz stronie www.husariaraceteam.pl

Autorzy zdjęć: Husaria Race Team oraz Knocik.pl (Andrzej Cukrowski)

KOMENTARZEWyłącz AdBlock