Bieganie. Rozbiegany Wrocław. xRunners – dołącz do najlepszych! [FOTO]

Startują z sukcesami na zawodach w Polsce i zagranicą. Zawsze walczą o najwyższe stopnie podium w biegach przeszkodowych. Poznajcie bliżej drużynę xRunners!

Od tego wszystko się zaczęło

xRunners ma kilka oddziałów w całej Polsce. Wszystko zaczęło się w Gdańsku, gdzie Przemysław Trapkowski założył Płazy Gdańsk. Niedługo potem ta sama drużyna przeobraziła się w xRunners.

– Na samym początku 22 maja 2016 roku Zbigniew „Zibo” Ziober namówił mnie na udział w zawodach Survival Race. Ruszyłem w czwartej fali i niespodziewanie wygrałem, a Przemek Trapkowski zaproponował mi dołączenie do grupy. Teraz mija już ponad rok, gdy razem z Zibo prowadzimy wrocławski oddział xRunners. – opowiada Tomasz Danielkiewicz

Pod czujnym okiem

Funkcję trenerów i mentorów w xRunners pełnią czołowi polscy zawodnicy: Tomasz Danielkiewicz oraz Zbigniew Ziober. Wiedzę zdobytą podczas zawodów i kursów przekazują chętnym. Obaj są certyfikowanymi trenerami biegów przeszkodowych, trenerami personalnymi oraz HEAD Coach w drużynie xRunners.

Treningi są bezpłatne oraz otwarte dla każdego. xRunnersi spotykają się cyklicznie w każdy wtorek o godzinie 19:00 na Morskim Oku (polana przy Kilimandżaro). Ćwiczenia trwają około dwóch godzin. Zaczynają się biegiem, potem trening funkcjonalny, a kończą się rozciąganiem i pamiątkowym zdjęciem. Podczas zajęć trenerzy wykorzystują infrastrukturę (rowy, górki) lub własne pomoce (lina, paintball, oszczep). Treningi w każdym tygodniu są różnorakie: od siły biegowej, poprzez trening siłowy, aż po trening obwodowy. W ciągu roku odbywały się także zajęcia w parku trampolin, a już niedługo ruszą ćwiczenia w sali crossfitowej.

Jesteśmy najlepsi!

Do xRunners może dołączyć każdy. Najlepiej spróbować swoich sił podczas otwartych treningów. Należy pamiętać o składkach członkowskich w ramach stowarzyszenia. Zawodnik powinien nabyć także spersonalizowaną koszulkę w oficjalnych barwach zielono-czarnych. Członkostwo daje zawodnikom wiele zniżek, między innymi tańsze opłaty startowe na biegi przeszkodowe. xRunners startują w biegach przeszkodowych w Polsce oraz na świecie. W swoich szeregach mają medalistów między innymi Mistrzostw Polski, Europy i świata.

– Czym wyróżnia się nasza grupa? Jesteśmy najlepsi! Do naszej drużyny może dołączyć każdy kto ma ochotę pokonywać przeszkody, biegać, spełniać marzenia, zwiedzać i podróżować. U nas można połączyć wszystkie te rzeczy ze sobą. Biegi przeszkodowe oprócz aktywności fizycznej to także turystyka, ciekawi ludzie i fajna przygoda. Jej nie da się opisać, ją trzeba samemu przeżyć! Na treningach jesteśmy w stanie zapewnić warunki podobne jak na zawodach. – zachęca Tomek

Zacznij działać

Przygodę, historię oraz sukcesy zawodników xRunners można śledzić na stronie internetowej, facebookowej oraz profilu Instagram. Wielu zawodników ma także prywatne fanpage.

– Na treningi z xRunners chodzę już trzy miesiące. Uważam, że treningi są bardzo rozwijające. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Pozytywną atmosferę tworzą ciekawi ludzie. Mamy świetnych trenerów i mentorów, którzy przekazują wiedzę i doświadczenie. Dodatkowo poznajemy przeszkody, które potem nie sprawią nam większych problemów na zawodach. Zajęcia są odskocznią od życia codziennego. Na przykład dzisiaj mam bardzo zły dzień, a przyjście tutaj od razu poprawiło mi humor. Wszystkich serdecznie zachęcam do wzięcia udziału. Na każdego czeka wspaniała przygoda, którą warto przeżyć z xRunnersami. – poleca uczestniczka treningów Dominika Moriak

– Jesteśmy fajną grupą, wspieramy się, nasze stroje wyróżniają się. Świetnie się przy tym bawimy. Co ważne nie pobieramy opłat za treningi, a naszym doświadczeniem i pasją chcemy dzielić się z innymi. Przy nas każdy może poczuć się jak dzieciak i zapomnieć o problemach codziennego życia. Zachęcam każdego, na pewno nikt nie pożałuje! Najtrudniej jest przetrwać pierwszy tydzień lub wrócić po kontuzji. W xRunnersach nie ma wymówek. Szkoda tracić czas na martwienie się, a ból jest tylko wynikiem nic nierobienia. – dodaje Tomek

zdjęcia: Joanna Adamska (Sportowy Wrocław) oraz xRunners

KOMENTARZEWyłącz AdBlock