Cała Oleśnica Biega

Festiwal Biegów Rodzinnych COB o Memoriał Bogusława Psujka

15 września 2018 roku w Oleśnicy odbędzie się Festiwal Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega o Memoriał Bogusława Psujka. Organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami oraz każdego, kto chciałby tego dnia spędzić czas w miłej, sportowej atmosferze.

Bieg Główny na dystansie 10 km to dwie pętle ulicami miasta w okolicach rynku oraz oleśnickiego stawu znajdującego się przy Parku Książąt Oleśnickich. Zawodnicy będą mogli zobaczyć na trasie oleśnickie zabytki, m.in. Bramę Wrocławską, Bazylikę Mniejszą oraz Zamek Oleśnicki.

Połówka to z kolei 5 km, czyli jedna pętla wokół Oleśnicy. Start i meta przewidziane są na Placu Książąt Śląskich.

Trasa Festiwalu Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega o Memoriał Bogusława Psujka posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Oznacza to, że uzyskane przez biegaczy wyniki będą ich wynikami oficjalnymi w Biegu Głównym na 10 km oraz w Połówce na 5 km.

Memoriał Bogusła Psujka

Organizatorzy przygotowali również specjalne biegi dla dzieci. Najmłodsi będą mogli zmierzyć się na dystansie 100 m, 200 m lub w Rodzinnych Duetach. W pakietach startowych dzieci otrzymają koszulki techniczne i skakanki, a na mecie – pamiątkowe medale.

Udział w biegach dla dzieci jest bezpłatny, jednak organizatorzy będą wdzięczni za dobrowolną, symboliczną wpłatę, która w całości zostanie przeznaczona na cel charytatywny. W tym roku wsparcie skierowane jest w stronę osób chorych na zespół Pradera-Williego, którego jednym z charakterystycznych objawów jest stałe odczuwanie głodu, co z kolei prowadzi do skrajnej otyłości.

Festiwal Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega o Memoriał Bogusława Psujka

Aby wziąć udział w Biegu Głównym lub Połówce, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz uiścić opłatę startową. Każdy zawodnik otrzyma w pakiecie m.in. workoplecak, koszulkę techniczną oraz komin sportowy. Dodatkowo, po biegach odbędzie się loteria fantowa, w której do wygrania będą: rower, zegarki Polar M430, karnety na siłownię i wiele innych atrakcyjnych nagród. Zakończenie imprezy umili muzycznie Mezo, który zagra koncert na oleśnickim Rynku.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w IV Festiwalu Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega o Memoriał Bogusława Psujka. Dodatkowe informacje znajdują się w regulaminie biegu oraz na Facebooku.

Sportowy Wrocław jest oficjalnym patronem medialnym tego wydarzenia.

Memoriał Bogusława Psujka

Źródło: materiały prasowe Cała Oleśnica Biega

KOMENTARZEWyłącz AdBlock