Bieg PSIjaźni - Ciapek

Nie zrobisz życiówki, ale pomożesz psiakom – Bieg PSIjaźni w Wilczycach

Wszystkie psy mają kochające domy – niemożliwe? Członkowie WKS Wilczyce właśnie o to walczą! Zwierzęta zasługują przecież na godne życie i miłość, prawda? W tym przekonaniu odbędzie Bieg PSIjaźni, czyli wyjątkowe wydarzenie sportowe skierowane nie tyle do zawodowych biegaczy, co do miłośników czworonogów i osób, którym ich los nie jest obojętny.

Bieg PSIjaźni jest organizowany w ramach Wilczyckiego Dnia Sportu i ma formę pikniku biegowego. Dystans wynosi około 3,2 km, trasa jest piękna i przyjazna dla kolan, a limit czasowy na tyle duży, że absolutnie każdy da sobie radę. Nie liczy się wynik, ale obecność!

Bieg PSIjaźni - Donek

– Kiedy wraz z moim klubem WKS Wilczyce postanowiliśmy zorganizować Dzień Sportu, a z nim bieg, od razu wiedziałam, że nie będzie to zwykły bieg. Chciałam, żeby on był zupełnie inny, dlatego postawiłam na wyjątkowy cel i formułę imprezy […]. Chcemy wesprzeć Fundację Pomocy Zwierzętom Matuzalki i promować adopcje zwierząt. Każdy może zostać PSIjacielem, wystarczy zapisać się na bieg i przebiec lub przespacerować się na trasie. Razem możemy pomóc naszym czworonożnym przyjaciołom! – mówi Ewa Mazurczak, pomysłodawczyni i główna inicjatorka.

Organizatorzy poprzez wydarzenie chcą uświadomić ludziom, jak ważną rolę pełnią fundacje i przytuliska dla zwierząt. Pomagają czworonogom w tych najtrudniejszych momentach – kiedy są samotne, chore lub cierpiące – ale i tak nie mogą zastąpić im prawdziwego domu. Właśnie dlatego Bieg PSIjaźni ma na celu promocję adopcji zwierząt.

Bieg PSIjaźni - Stella

Bieg jest pozbawiony rywalizacji i dzięki temu staje się wyjątkową formą imprezy sportowej. Uczestnicy nie skupiają się na wynikach, ale jednoczą we wspólnym celu. Każdy czerpie radość z aktywności fizycznej i udzielonej pomocy.

– Biegam, bo lubię, pomagam, bo lubię, więc biegam, pomagając – zwłaszcza kiedy bieg jest w szczytnym celu, jak dla psiaków z Fundacji Matuzalki. Nie zrobisz na nim życiówki, nie staniesz na podium, ale po przekroczeniu mety otrzymasz niepowtarzalny medal – zaprojektowany i wykonany przez samą pomysłodawczynię i organizatorkę, Ewę Mazurczak. Medal jest wyjątkowy, bo zrobiony ręcznie z wielkim sercem i miłością do psiaków – przyznaje Magdalena Malinowska, członek sztabu organizacyjnego.

Bieg PSIjaźni - Bronek

Medal biegu nie jest cudowny, ani doskonały. Jest w kształcie serca i wygląda właśnie tak, jak serca biednych psów w momencie trafiania do schroniska – z pęknięciami, uszkodzeniami, ranami. Prawdziwe piękno kryje się w głębi. Czasami trzeba przedzierać się przez warstwy bolesnych wspomnień, błota, kołtunów i blizn… ale warto.

Nie ma dwóch jednakowych medali, tak jak nie ma dwóch jednakowych psów. Każdy z nich różni się nie tylko wyglądem, ale również historią, którą napisało dla nich życie. Odcisk łapy na medalu jest symbolem podziękowania za Waszą obecność oraz śladu, jaki te wspaniałe zwierzęta zostawiają w naszych sercach.

Medal nie wisi na pięknej wstążce, ale na sznurku – tak jak psie nieszczęścia odnajdywane są na łańcuchach i powrozach. Nie jest idealny, ale z pewnością wyjątkowy. Ma przypominać uczestnikom biegu o tym, że zranione psie serca wciąż gdzieś czekają na pomoc.

Bieg PSIjaźni - medal

Wilczycki Dzień Sportu rozpocznie się o godzinie 9:30 Biegiem Skrzata dla najmłodszych. Już pół godziny później wystartuje bieg główny, czyli Bieg PSIjaźni. W tym samym czasie – około godz. 10:00 – rozpocznie się charytatywny turniej siatkówki plażowej. Jego celem będzie zebranie środków finansowych na operację bioder 5-letniej Natalii Smolińskiej, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i licznymi chorobami współistniejącymi. Dodatkowo na ten cel zostanie przeprowadzona licytacja.

W godzinach 11:00-15:00 uczestnikom Wilczyckiego Dnia Sportu towarzyszyć będą piłkarskie emocje. Na początek przewidziane są indywidualne konkurencje piłkarskie, a w samo południe rozpoczną się „Duże dzieci”, czyli zajęcia z elementami piłki nożnej dla rodziców i ich pociech. O godzinie 13:30 będzie można z kolei obejrzeć ciekawy mecz piłkarski, w którym kawalerowie zmierzą się z żonatymi. Kto wygra? Dowiemy się już 12 maja.

Dodatkowo, dzieci będą mogły poszaleć na dmuchańcach czy obejrzeć niesamowity pokaz magicznych sztuczek. Nie zabraknie również atrakcji gastronomicznych – będzie można pożywić się pajdą chleba ze smalcem zwykłym i vege lub domową nutellą, skosztować pysznego ciacha i gofra oraz napić się aromatycznej kawy lub herbaty. Wszystko w przyjaznej atmosferze, pamiętając jednak o głównym celu wydarzenia – pomocy.

Sportowy Wrocław jest oficjalnym patronem medialnym Biegu PSIjaźni i Wilczyckiego Dnia Sportu.

Bieg PSIjaźni - zdjęcie psa

Źródło: materiały prasowe WKS Wilczyce

KOMENTARZEWyłącz AdBlock