Bieg Firmowy, Sportowy Wrocław

Bieg Firmowy: w sztafecie z pomocą dla dzieci

Nic tak nie jednoczy jak wspólny cel – zwłaszcza, jeżeli jest szczytny. Mając go na uwadze w sobotę 19 maja setki osób udały się na wrocławski Stadion Olimpijski. Co ciekawe, chociaż zorganizowana wtedy impreza miała charakter sportowy, wzięło w niej udział mnóstwo ludzi, którzy na co dzień nie trenują.

Bieg Firmowy to impreza sportowa inna niż wszystkie. Chociaż na pierwszy rzut oka wygląda jak tradycyjne zawody sportowe, to pod wieloma względami mocno od nich odbiega. Na trasie biegu spotyka się bowiem nie tylko wytrawnych biegaczy, których kalendarz jest przepełniony krótkimi biegami przełajowymi i półmaratonami po asfalcie, ale także ludzi, którzy w praktyce nie mają wiele wspólnego ze sportową rywalizacją. Jak to więc możliwe, że w ogóle decydują się na udział w biegu?

Sportowy Wrocław, Bieg Firmowy

Koledzy spotykający się na co dzień w pracy postanowili spotkać się w nieco innych okolicznościach – na starcie Biegu Firmowego. Wszystko po to, by zintegrować się, spędzić razem czas poza biurem, promować aktywny tryb życia, ale przede wszystkim – by pomóc. Bieg Firmowy ma bowiem charakter biegu charytatywnego. Środki pozyskane przy jego organizacji zostają przekazane na rzecz chorych i niepełnosprawnych dzieci – w tym roku Bieg Firmowy wspiera 12-letniego Michała oraz 2-letnią Zuzię.

Sportowy Wrocław, Bieg Firmowy

Sam bieg miał charakter sztafety, w której biegło pięciu zawodników. Każdy z nich miał do pokonania 5 km. W sumie linię mety przy Stadionie Olimpijskich przekroczyło ponad 6,5 tysiąca rozbieganych osób. O udział w biegu zapytaliśmy zarówno biegaczy, jak i tych, którzy sporadycznie biorą udział w zawodach sportowych. Przemek Kaczmarczyk, regularnie startujący w biegach oraz biegach z przeszkodami, podzielił się z nami swoją opinią:

Szczerze polecam udział w Biegu Firmowym, który został zorganizowany na naprawdę wysokim poziomie. Trasa – chociaż bardzo ciekawa – mimo wszystko nie było stworzona do osiągania życiowych rezultatów, ale przecież nie o to w tym biegu chodzi. Najważniejsza jest pomoc chorym dzieciom, z myślą o których powstał ten bieg. Fantastyczne jest to, że Bieg Firmowy, który często jest pierwszym startem dla wielu uczestników, zachęca do podejmowania aktywności fizycznej na co dzień. Jestem tego dobrym przykładem – Bieg Firmowy sprzed dwóch lat to moje pierwsze zawody biegowe, podczas których pokochałem bieganie, a miłość ta nie słabnie do dzisiaj.

Z innej perspektywy spojrzał na bieg Przemek Piętka, który nie startuje w zawodach biegowych regularnie:

Chociaż kiedyś regularnie brałem udział w różnego rodzaju zawodach sportowych, to ostatnio nie jest mi po drodze na tego typu imprezy. Tym bardziej cieszę się, że wziąłem udział w Biegu Firmowym. To była doskonała okazja do powrotu do sportu i spotkania się z kolegami z pracy – zwłaszcza że pogoda bardzo sprzyjała wspólnemu spędzaniu czasu pod chmurką.

Najszybciej na metę dobiegli przedstawiciele KGHM Polska. Pełne wyniki zawodów można sprawdzić pod tym linkiem. Jednocześnie informujemy, że ostateczne wyniki mogą ulec zmianie.

Sportowy Wrocław, Bieg Firmowy

KOMENTARZEWyłącz AdBlock