Sportowy Wrocław, Sport Wrocław, Półmaraton Mietkowski

21 km dookoła zalewu: Bieg Mietkowski

Kolejna odsłona Pucharu Sportów Wytrzymałościowych za nami. 22 kwietnia niespełna 600 biegaczy okrążyło Zalew Mietkowski, przemierzając w sumie 21,1 km. Czwarta edycja Biegu Mietkowskiego, podobnie jak poprzednie, zachwyciła zawodników niepowtarzalną atmosferą i ciekawą trasą.

Podczas gdy jedni korzystali z prawdziwie wakacyjnej pogody, wygrzewając się na plaży przy Zalewie Mietkowskim, inni dzielnie przemierzali kolejne kilometry Biegu Mietkowskiego po koronie wału otaczającego zbiornik. Chociaż okolice Sobótki, gdzie rozgrywały się kolejne zawody z cyklu imprez zaliczanych do Pucharu Sportów Wytrzymałościowych, nie należą do górzystych obszarów, to przewyższenia terenu mocno dały się zawodnikom we znaki. Podbiegi i żar lejący się z nieba osłodziła dopiero możliwość ochłodzenia zmęczonych nóg w wodzie zalewu.

Sportowy Wrocław, Sport Wrocław, Bieg Mietkowski

Jako pierwsi mieli ku temu okazję Artem Kazban, Paweł Kosek i Alan Dobrowolski. Zwycięzca przekroczył linię mety w Borzygniewie z czasem 1:14:10. Wśród pań najlepsze okazały się Natalia Semenovich, Natalia Bihun i Małgorzata Moczulska, która skomentowała dla nas swój start w zawodach:

W Mietkowie biegłam po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Organizacja imprezy, ludzie i cudne widoki zarówno podczas biegu, jak i na mecie, zrekompensowały pogodę, która zdecydowanie bardziej nadawała się do plażowania niż biegania. Ciężko było, ale znam osoby, które mimo to wybiegały swoje życiówki, które później wspólnie świętowaliśmy na plaży w Borzygniewie.

Pełne wyniki półmaratonu można sprawdzić pod tym linkiem. Oprócz półmaratonu w ramach imprezy zorganizowane zostały również Biegi Juniorskie na dystansach 200 m, 500 m, 1 km i 2 km. Przy Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji w Borzygniewie zebrali się więc nie tylko dorośli, ale również najmłodsi miłośnicy biegania, dzięki czemu cała impreza nabrała bardzo rodzinnej i ciepłej atmosfery.

Już niebawem zawodnicy walczący o Puchar Sportów Wytrzymałościowych powrócą do Mietkowa, aby stanąć do rywalizacji w Triathlonie Mietków i Triathlonowej Sztafecie Firmowej, którym patronować będzie Sportowy Wrocław. Imprezy te zaplanowane są na drugi weekend czerwca (9-10.06.) i będą kolejną okazją do uzyskania punktów liczących się do klasyfikacji ogólnej Pucharu Sportów Wytrzymałościowych.

Sportowy Wrocław, Sport Wrocław

KOMENTARZEWyłącz AdBlock