Bieganie w dobrej sprawie: III Bieg dla Hospicjów

3 marca 2018 już po raz trzeci wrocławscy biegacze wzięli udział w Biegu dla Hospicjów. Była to impreza charytatywne, a środki zebrane podczas niej trafią do organizatora, czyli Fundacji Hospicyjnej. O tym, że warto i biegać i pomagać, przekonują zarówno pomysłodawcy, jak i uczestnicy wydarzenia.

III Bieg dla Hospicjów to jednocześnie inauguracja sezonu biegowego 2018. Zgromadzonych pod Stadionem Olimpijskim sportowców amatorów nie zraził siarczysty mróz – przyświecał im bowiem wspólny cel i tym razem nie chodziło jedynie o dotarcie do linii mety. Przy okazji tej imprezy sportowej zostały zebrane fundusze, które wrocławska Fundacja Hospicyjna przeznaczy na opiekę nad nieuleczalnie chorymi.

Sportowy Wrocław, III Bieg dla Hospicjów

Prowadzący rozgrzewkę trener, Adrian Danilewicz, zagrzewał uczestników nie tylko do samego biegu, ale również do udziału w podobnych akcjach: Bieg charytatywny to idealny sposób na łączenie przyjemnego z pożytecznym. Biorąc udział w takich zmaganiach propagujemy zdrowy tryb życia, ale też oddajemy cząstkę siebie potrzebującym.

Jedna z uczestniczek III Biegu dla Hospicjów, Agnieszka Kunaszewska, powiedziała: Biorę udział w zawodach, bo chcę się rozwijać. Na tę imprezę zapisałam się dlatego, że chcę przy tym pomagać. Zapisałam też swojego przyszłego męża. – jak widać i bieganie, i pomaganie jest zaraźliwe.

Na metę jako pierwsi dobiegli Dominik Buk (wśród panów) oraz Danuta Piskorska (najszybsza pośród kobiet). Dystans 4 km przemierzyli w czasie (kolejno) 15:09 i 17:58.

Być może zwycięzców będziemy mogli zobaczyć także w kolejnych biegach przewidzianych na początek tegorocznego sezonu. Na 10 marca zaplanowana jest Dziesiątka WROACTIV, zaś 11 marca wystartuje Wrocławska Dycha i Piątka. Ci biegacze, którzy dodatkowo chcą pokonywać przeszkody, 7-8 kwietnia będą mieli okazję zmierzyć się z trasą przygotowaną w ramach Runmageddonu. Miłośnicy długich dystansów 8 kwietnia mogą wziąć udział w Półmaratonie H2O.

III Bieg dla Hospicjów, Sportowy Wrocław

KOMENTARZEWyłącz AdBlock