Sportowy Wrocław

Na długim dystansie: H2O Półmaraton

Chociaż od inauguracji sezonu biegowego we Wrocławiu minęło już sporo czasu, a wrocławscy biegacze zdążyli zdobyć w okolicznych biegach kilka medali, dopiero w niedzielę 8 kwietnia mogli naprawdę się rozbiegać. Wtedy bowiem odbyła się pierwsza w tym roku „połówka” – H2O Półmaraton.

Do drugiej edycji biegu długodystansowego, organizowanego przez Pro Run, stanęło ponad 800 zawodników. Obecni na miejscu widzowie byli świadkami wspaniałej walki między prawdziwą elitą tutejszego środowiska biegowego, co rzadko zdarza się na tak długim dystansie. Ostateczną potyczkę na trasie stoczyli Adam Putyra, Jacek Sobas, Grzegorz Gronostaj, Marcin Ławicki i Tomasz Sobczyk – w takiej kolejności najlepsi zawodnicy dotarli na metę.

Triumfujący także w ubiegłym roku na mecie H2O Adam Putyra przeciął celowniki po upłynięciu 1 h 12 min 32 s – zwycięstwo zagwarantowało mu nieco ponad 30 s przewagi na Jackiem Sobasem. Grzegorz Gronostaj, który w poprzedniej edycji zajął miejsce drugie, w tym roku musiał ustąpić drugiego miejsca na podium, ale brakowało do niego naprawdę niewiele, bo znowu blisko 30 s. A jak sam komentuje oba swoje starty w półmaratonie H2O?

Ubiegłoroczny start był dla mnie typowym biegiem po wynik. Tę edycję potraktowałem raczej jako sprawdzian przed Orlen Maratonem – testowałem planowane na ten dzień tempo, ale też buty i żele, które mają dodać mi energii na trasie.

Do pewnego momentu biegłem w większej grupie zawodników, która po osiągnięciu ok. 12 km zaczęła się rozciągać. Tu Adam Putyra wysunął się na prowadzenie, nadając pozostałym zawodnikom tempo – dla mnie nieco za szybkie. Do 19 km utrzymywałem się więc na czwartej pozycji, ale ostatecznie podjąłem walkę o wyższe miejsce i utrzymałem je do końca.

Sportowy Wrocław

Całą pierwszą dwudziestkę na liście wyników zdominowali panowie, ale już na miejscu 21. uplasowała się Aleksandra Jędrzejewska, finiszująca z czasem 1 h 23 min 50 s. Kolejną przedstawicielką płci pięknej na mecie była Paulina Szarzyńska, a trzecie miejsce w tym zaszczytnym gronie zajęła Anna Zaczyńska. Pełne wyniki zawodów można sprawdzić tutaj.

Redakcja Sportowego Wrocławia, będącego oficjalnym patronem medialnym imprez sportowych przygotowywanych przez Pro Run, zaprasza na kolejny bieg organizatora – GO Bieg z fizjoterapią, który odbędzie się w sobotę 14 kwietnia w Parku Grabiszyńskim.

Sportowy Wrocław

KOMENTARZEWyłącz AdBlock