Babski zlot na dzień kobiet - uczestniczki

Kobiety wzięły zdrowie w swoje ręce i spotkały się na Babskim Zlocie!

Dzień Kobiet można świętować na różne sposoby – przy dobrej kawie za dnia lub przy winie wieczorem. Wiele Pań zdecydowało jednak, że w ramach swojego święta zrobią coś dla swojego zdrowia. Wzięły udział w edukacyjnym spotkaniu zorganizowanym przez Marzenę Michalec, kobietę w biegu, poszerzając przy tym swoją świadomość o profilaktyce raka piersi i zdobywając motywację do wystartowania w kwietniowym Biegu Kobiet ANITA Zawsze Pier(w)si!

– 180 tysięcy osób zachoruje na wszystkie nowotwory w 2018 roku. Rok już się zaczął, także… Drogie Panie… Ale absolutnie tutaj nie ma być smutno! My mamy przede wszystkim mieć tę świadomość i wiedzę, co zrobić kiedy nas to dotknie – w wielu aspektach, między innymi profilaktyki i pomocy psychologicznej – mówiła Marzena Michalec, organizatorka spotkania.

Babski Zlot odbył się w sali konferencyjnej Hali Stulecia i był nie tylko energetycznym, ale również bardzo wartościowym, pod względem dydaktycznym, wydarzeniem. Na powitanie wszystkie kobiety otrzymały smaczne produkty od firmy Sonko oraz drobny kosmetyk od Sylveco. Prelegenci, którymi byli lek. med. Magdalena Radomska oraz dr n. med. Paweł Pyka przedstawili swój pogląd na problem raka piersi oraz udzielili odpowiedzi na nurtujące pytania, między innymi – dlaczego coraz więcej kobiet choruje, jakie czynniki zwiększają ryzyko zachorowania, jak często i w jaki sposób powinnyśmy się badać, gdzie szukać pomocy i jak pokonać chorobę.

Babski Zlot na Dzień Kobiet

Karolina Skolimowska przeszła przez podwójną mastektomię piersi. Polska Angelina Jolie opowiedziała uczestniczkom spotkania swoją historię i podzieliła się uczuciami, które towarzyszyły jej przy podejmowaniu tej trudnej decyzji oraz tym, co czuje obecnie. Z kolei Kasia Boodie, jedna z najbardziej charakterystycznych Boskich Matek fundacji Rak and Roll, przedstawiła paniom swoją drogę w walce o podwójne życie – od trudów, zwątpień i strachu do zadowolenia i radości. Te wspaniałe kobiety udowodniły, że nic nie jest w stanie nas pokonać – nawet nowotwór piersi. W końcu siła jest kobietą.

Babski Zlot na Dzień Kobiet

Swoją ofertę przedstawiło również Dolnośląskie Centrum Ginekologii – partner medyczny Biegu Kobiet ANITA Zawsze Pier(w)si. Placówka ta zapewnia kobietom cały wachlarz badań, umożliwia wizyty u różnorodnych specjalistów oraz organizuje akcje profilaktyczne. W tym centrum przyjaznym kobietom jest już również dostępny Braster, którego temat został poruszony na spotkaniu. To nowoczesne urządzenie do wykonywania całkowicie bezbolesnego i nieinwazyjnego badania. Można je kupić lub wypożyczyć i używać w zaciszu własnego domu – razem z mamą, siostrą, ciocią, babcią.

Dodatkowo, po dyskusji Panie mogły całkowicie bezpłatnie skorzystać z porad profesjonalnych braffiterek z firmy ANITA i dowiedzieć się, jaki właściwie mają rozmiar biustu. Okazuje się, że aktualnie kobiety mają z tym problem – często wybierają zbyt mały lub zbyt duży stanik, co odbija się nie tylko na komforcie noszenia, ale również na ich zdrowiu. Dziewczyny z ANITY uświadamiały, pomagały, mierzyły, odpowiadały na pytania i dobierały ten najwłaściwszy rozmiar.

Babski Zlot na Dzień Kobiet

Bieg Kobiet ANITA we Wrocławiu odbędzie się już 15 kwietnia. Kolejny raz panie spotkają się przy Hali Stulecia i pobiegną urokliwą pięciokilometrową trasą przez Park Szczytnicki – ze startem i metą na pergoli. Kwadrans przed rozpoczęciem biegu organizatorka zaprasza na wspólną dynamiczną rozgrzewkę.

Na Babskim Zlocie, oprócz bardzo ważnych informacji o profilaktyce raka piersi, nie zabrakło oczywiście dużej dawki motywacji do biegu – biegu po świadomość i kobiece zdrowie.

– Drogie Panie, musimy się jeszcze sporo nabiegać, żeby te pozostałe nas zobaczyły i pomyślały sobie: co one tam tak robią w tych rożowych koszulkach, po tych ulicach biegają jak opętane – stanowczo zaznaczała Marzena Michalec.

Aby wziąć udział w biegu i stać się częścią tej wyjątkowej kobiecej społeczności, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz uiścić opłatę startową. Do 13 kwietnia pakiet standard kosztuje 49 zł, a pakiet premium 99 zł. Kobiety powyżej 65 roku mają prawo do bezpłatnego startu!

– W tym roku szacunki i wszystkie znaki na niebie mówią, że będzie nas 10 tysięcy. Ja się tylko pytam – no i co z tego? Wciąż dużo nas choruje. Każdego roku. Więc te 10 tysięcy… naprawdę mamy jeszcze sporo do zrobienia – przyznaje organizatorka.

Sportowy Wrocław jest oficjalnym patronem medialnym Biegu Kobiet ANITA Zawsze Pier(w)si.

Babski Zlot na Dzień Kobiet

KOMENTARZEWyłącz AdBlock