Bieg PSIjaźni - psy

Odmień pieskie życie: I Bieg PSIjaźni

Radość, miłość, pomoc… właśnie te słowa wybieram do określenia wczorajszego Biegu PSIjaźni w Wilczycach. Radość widziałam w oczach każdego psa – nie ważne, czy był duży, mały, kudłaty, długowłosy, rasowy, czy nie. Ogony merdały wesoło wśród ludzi, a wzajemną miłość wręcz czułam w powietrzu! Wszystko to w pięknej idei pomocy.

Słoneczna pogoda i ważny cel przyciągnęły naprawdę wiele osób na boisko sportowe w Wilczycach pod Wrocławiem. Pojawiło się też niesamowicie dużo psiaków-szczęściarzy ze swoimi właścicielami. Takie pary bardzo chętnie stawały na starcie, aby razem wyruszyć na trasę Biegu PSIjaźni.

Bieg PSIjaźni - pies

Wyzwanie podejmowały nie tylko szybkie i silne psy na długich łapach, ale również maluszki i kanapowce. Rywalizacji nie było! Liczyła się idea i radość ze wspólnego spędzania czasu.

– Wziąłem udział w tym biegu, bo uważam, że warto pomagać zwierzakom. Wiem to, bo sam mam fajnego psa – suczkę. To był jej debiut w takich zawodach, w ogóle w biegu, ale poradziła sobie świetnie! Obawiałem się, że będę musiał ją nieść na rękach, z racji jej rozmiaru, ale to ona ciągnęła mnie! Czy nam się podobało? Bardzo! Chętnie weźmiemy udział w kolejnej edycji – przyznaje Robert, uczestnik Biegu PSIjaźni.

Robert i pies - Bieg PSIjaźni

Nie da się ukryć, że psy potrzebują ludzi – naszej uwagi, obecności i troski. Odczuwają emocje tak, jak my. Cierpią, gdy ktoś zadaje im ból i smucą się, gdy są samotne. Właśnie dlatego członkowie WKS Wilczyce walczą o to, by każdy człowiek uświadomił sobie odpowiedzialność za pieskie życie i by dobrze się tym życiem opiekował.

Na imprezie pojawiła Fundacja Pomocy Zwierzętom Matuzalki razem ze swoimi podopiecznymi. Można było zobaczyć, jakimi psami się zajmują i jakiej pomocy potrzebują. Dla przykładu, Stella została sparaliżowana w wyniku wypadku i musi korzystać teraz ze specjalnego psiego wózka, który pomaga jej w poruszaniu się. Czy to oznacza, że nie ma prawa do miłości? Wręcz przeciwnie! Zwłaszcza, że Stelka wcale nie straciła radości z życia! Jest energiczna, wesoła, cieszy się z każdej czułości ze strony człowieka i sama inicjuje zabawę. Kiedy spojrzysz w jej oczy, wiesz, że pomoc ma ogromną siłę!

Bieg PSIjaźni - Stella

Całemu wydarzeniu przyświecała idea adopcji zwierząt, które przebywają w schroniskach. Takie miejsca są bardzo potrzebne, jednak nigdy nie zastąpią czworonogom prawdziwego domu.

– Musimy pomagać psom – szczególnie tym starym, schorowanym, tym, które uległy wypadkom i tym, którymi tak naprawdę nikt nie chce się zająć. My dajemy im szansę na godne życie i godną starość, na to, żeby mogły cieszyć się ciszą, spokojem, zieloną trawą, słońcem i przede wszystkim towarzystwem. Sami jednak nie jesteśmy w stanie dużo zrobić. Wszystko działa dzięki wsparciu darczyńców, wolontariuszy, osób, które organizują tego typu imprezy. Sami nie dalibyśmy rady, nie ma takiej możliwości. Dlatego zachęcamy do jakiekolwiek pomocy! Psy na to zasługują – mówi Miron z Fundacji Matuzalki.

Fundacja Pomocy Zwierzętom Matuzalki

Psy zasługują na pomoc – bez wątpienia – dlatego imprezy promujące taki cel są niezwykle potrzebne. Bieg PSIjaźni odbył się dzięki Ewie Mazurczak i WKS Wilczyce. Należą się im ogromne gratulacje za piękną inicjatywę!

– Całkiem szczerze, nie spodziewałam się, że będzie aż tyle psiaków. Jestem bardzo zadowolona. Przyznaję, że chyba odnieśliśmy maleńki sukces – nawet większy niż tylko maleńki! Jest fantastyczna atmosfera, wystartowali cudowni ludzie i cudowne psy. O to przecież chodzi… o bycie razem. Psy potrzebują wyprowadzania na spacer, biegania, ale najbardziej cieszy ich nasza obecność. Potrzebują człowieka i miłości. Dlatego warto pomagać, wystarczy popatrzeć na te mordki! – mówi Ewa, organizatorka biegu.

Bieg PSIjaźni - sztab organizacyjny

Pierwszy Bieg PSIjaźni już za nami. W planach druga edycja. Psy jednak potrzebują nas cały czas – nie tylko od święta – dlatego pomagajmy, troszczmy się i kochajmy je każdego dnia!

Chcesz zaadoptować psiaka? Stella, Misia, Bronek i inni czekają na Ciebie w Fundacji Pomocy Zwierzętom Matuzalki. Każda godzina Twoich wątpliwości to godzina ich tęsknoty za Tobą. Czas działać!

Sportowy Wrocław z ogromną przyjemnością objął Bieg PSIjaźni patronatem medialnym.

Bieg PSIjaźni - psy

KOMENTARZEWyłącz AdBlock