Różne oblicza biegu: Piastowska Piętnastka

Jedni biegają szybciej, inni wolniej. Jedni dłużej, drudzy krócej. Organizowana przez Wrocławski Klub Biegacza impreza sportowa, znana pod nazwą Piastowska Piętnastka, była doskonałym dowodem na to, że bez względu na cel i umiejętności wszyscy biegacze potrafią wspaniale się jednoczyć.

Piastowska Piętnastka, która odbyła się 2 czerwca, była już czwartą edycją biegu na 15 km, organizowaną przez Wrocławski Klub Biegacza Piast. Podobnie jak w ubiegłych odsłonach tej imprezy na starcie pojawiło się wielu zapalonych amatorów biegania, gotowych do pokonania dystansu, który bez wątpienia można zaliczyć już do długich. Tym razem jednak WBK Piast zaprosił do wspólnego biegu również tych, którzy preferują krótsze odcinki – i tak parę minut po oficjalnym rozpoczęciu zawodów wystartowała fala zawodników, którzy osiągali swoją metę po przemierzeniu 5 km.

Zawody te pokazały, że sportową brać łączą bardzo pozytywne relacje – nawet jeśli poszczególni zawodnicy dokonują innych wyborów i startują w zawodach z innym nastawieniem. Na trasie biegu bowiem „piastowscy” zawodnicy spotkali biegaczy biorących udział w ParkRun. Ci drudzy, wiedząc, że spotkają się z inną grupą rozbieganych sportowców, przygotowali się do tej chwili i gorącym dopingiem okazali im wielkie wsparcie.

Najszybciej do mety Piastowskiej Piętnastki dotarł Marcin Lamperski, który ukończył bieg z czasem 57:06. Ze stratą zaledwie kilku sekund do miejsca pierwszego linię mety przekroczył Rafał Jagiela, finiszujący z czasem 58:58. Trzeci był Sławomir Mirowski, reprezentujący klub organizujący bieg – czas zawodnika to 59:20. Najszybszą wśród pań okazała się Paulina Chodorowska, klubowa koleżanka Sławomira, której wynik to 1:11:54. Agnieszka Sulima uplasowała się na miejscu drugim z czasem 1:12:19, zaś na trzecim, z rezultatem równym 1:13:07 znalazła się Małgorzata Czaja. Pełne wyniki Piastowskiej Piętnastki można zobaczyć tutaj.

W biegu towarzyszącym na dystansie 5 km zwycięstwo w kategorii mężczyzn odniósł Bartosz Gonera, którego czas to 18:25. W kategorii kobiet triumfowała Paulina Gawroniuk z czasem 22:18. Zwyciężczyni, która obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Europy w biegach z przeszkodami, skomentowała swój udział w zawodach następująco:

Wybrałam krótszy dystans, bo jestem po kontuzji i nie czuję się na siłach, żeby biegać więcej. Skupiam się obecnie nad budowaniem siły górnych partii ciała oraz poprawę chwytu, które będą dla mnie kluczowe podczas ME biegów przeszkodowych. Wystartowałam w biegu na 5 km, żeby sprawdzić, czy jeszcze potrafię biegać i na szczęście okazało się, że tak!

Wyniki biegu na 5 km dostępne są pod tym linkiem. Jako patron medialny imprez organizowanych przez WKB Piast zapraszamy na Bieg Śladem Konia, który odbędzie się 17 czerwca na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice.

Autor tekstu i zdjęć: Urszula Zywer

KOMENTARZEWyłącz AdBlock