ocrgym

Trening z OCRGym: tor przeszkód czy plac zabaw?

24 lutego w niezwykle mroźnej aurze na terenie OCRGym w Lesie Osobowickim odbył się trening przygotowujący do Runmageddonu. Ten zbliżający się wielkimi krokami bieg z przeszkodami wciąż zyskuje na popularności, o czym można było się przekonać, widząc liczbę osób, które wzięły udział w sobotnich przygotowaniach. 

Kilkumetrowe ściany, zasieki, równoważnie, multirig i wiele innych – takie przeszkody stanęły na drodze śmiałków, którzy postanowili spędzić sobotnie przedpołudnie z trenerami OCRGym, czyli wyjątkowej wrocławskiej siłowni, przygotowującej do startów w biegach z przeszkodami. Trening odbył się w dwóch sesjach – dla początkujących i zaawansowanych. Obie zakończyły się krótkim wyścigiem, którego zwycięzcy otrzymali bon umożliwiający darmowy start w Runmageddonie.

Sam Runmageddon zawitał we Wrocławiu w 2017 roku, a jego uczestnicy potwierdzają – nie należy do najłatwiejszych. Jednak na trasie wyścigu zawsze znajdzie się uśmiechnięty współzawodnik, który wyciągnie pomocną (i ubłoconą) dłoń, dzięki czemu nawet tak wymagający tor przeszkód staje się właściwie placem zabaw.

ocrgym

Fot. OCRGym

Uczestnicy treningu, zapytani o powód udziału w treningu, odpowiadali różnie. Marlena Kutyło, która pierwszy raz zetknęła się z takim torem przeszkód, opowiada: Chciałam spróbować czegoś nowego, potrzebowałam zmiany w życiu. Arek Prałat, doświadczony w biegach z przeszkodami odpowiada: Wracam do treningu po kontuzji. Chcę dobrze przygotować się do Runmageddonu, ale myślę też o Mistrzostwach Europy. Jak widać drogi są różne, ale wszystkie prowadzą do Lasu Osobowickiego.

ocrgym

Fot. Michał Byrczek

A jak do biegów z treningów zachęca jeden z trenerów OCRGym, Paweł Kul? Przeszkody na torze w Lesie Osobowickim są całkowitym odzwierciedleniem tych, które możemy spotkać na najpopularniejszych biegach w Polsce i w Europie. Poza tym na treningu każdy może zmierzyć się z przeszkodami nie będąc pod presją czasu, jaka towarzyszy nam podczas startów w OCR.

Ci, którzy nie mogli wziąć udziału w oficjalnym treningu, nie muszą się martwić – trenerzy OCRGym prowadzą regularne treningi, dzięki którym trasa Runmageddonu może nie stanie się przyjemna, ale na pewno stanie się dużo łatwiejsza. Więcej informacji na temat treningów można uzyskać na stronie OCRGym.pl.

Sportowy Wrocław, będący oficjalnym patronem medialnym wrocławskiej edycji Runmageddonu, przypomina, że w tym roku – podobnie jak w ubiegłym – bieg z przeszkodami rozegra się na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych. Termin imprezy to 7-8 kwietnia 2018.

ocrgym

Fot. OCRGym

KOMENTARZEWyłącz AdBlock