Wrocławska Trzydziestka

Kiedy półmaraton to za mało: Wrocławska Trzydziestka

25 lutego przy ścieżce biegowej „Między Mostami” wystartowała Wrocławska Trzydziestka, czyli trzecia w tym roku impreza organizowana przez Pro-Run. Na trasie biegu można było spotkać wyłącznie zdeterminowanych zawodników, którzy uczynili z trzydziestokilometrowej trasy sprawdzian swojej formy przed sezonem. O biegu i swoich planach na najbliższy czas odpowiedział nam jeden z zawodników.

Każdy początkujący biegacz z wypiekami na twarzy myśli o przebiegnięciu półmaratonu. Zawodnicy, których można było spotkać dzisiaj pomiędzy mostami Jagiellońskim i Swojczyckim, mają ten etap za sobą i przekraczają kolejne granice wytrzymałości – a trudne warunki podczas tego biegu dyktowały bardzo duży wysiłek. Spotkany na mecie Karol Mroczkowski powiedział kilka słów o swoich odczuciach względem biegu: To było prawdziwe wyzwanie. Każdy, kto ukończył ten bieg może być z siebie naprawdę dumny. Zaczynaliśmy przy -11oC, później temperatura nieco urosła, ale wzmógł się wiatr.

Wrocławska Trzydziestka

Karol, który zdobył już duże doświadczenie na trasach biegowych, tak tłumaczy swój udział w zawodach: 30 km to dystans, z którym musi się zmierzyć każdy przyszły maratończyk. Jeśli regularnie pokonuje się półmaratony w ramach treningu, to dopiero podczas takiego biegu jak Wrocławska Trzydziestka zawodnik wychodzi ze swojej strefy komfortu. Taki trening w formie zawodów bardzo motywuje. Dla mnie był to sprawdzian przed Orlen Warsaw Marathon, w którym wezmę udział w kwietniu. Karol Mroczkowski nie jest zresztą jedynie biegaczem – amatorsko uprawia triathlon, ale podkreśla swoje zamiłowanie do biegania: To zdecydowanie moja ulubiona dyscyplina. W niej mam też największe ambicje i doświadczenie, jeśli chodzi o starty.

Wyniki tej edycji Wrocławskiej Trzydziestki można znaleźć tutaj. Sportowy Wrocław pełnił funkcję oficjalnego patrona medialnego zawodów. Kolejną imprezą organizowaną przez Pro-Run będzie bieg Tropem Wilczym, planowany na 4 marca.

Wrocławska Trzydziestka

KOMENTARZEWyłącz AdBlock