Garmin Triminator Radków - bieganie

Zostań Triminatorem, czyli Garmin Triminator Radków 2018

Już w najbliższą niedzielę w Górach Stołowych odbędzie się druga edycja zawodów Garmin Triminator Radków. Impreza w Radkowie ma już swoje tradycje i na przestrzeni czasu przeistoczyła się w triathlon górski z prawdziwego zdarzenia. Triathloniści będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów o nazwie rodem z kultowego filmu Terminator: Dzień sądu, I`ll be back i Terminacja. Na listach startowych pozostały ostatnie wolne miejsca!

Najdłuższy dystans, Dzień sądu, można porównać do 1/2 IM, prawie 2 km pływania, 90 kilometrów jazdy na rowerze oraz 24 km biegu. I’ll be back to popularna „ćwiartka”, czyli 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze oraz 10,55 km biegu. Terminacja to najkrótszy dystans, czyli 1/8 IM. Może go pokonać każdy, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z triathlonem (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km).

Na każdym z dystansów będzie można wystartować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

Garmin Triminator Radków - pływanie

Pływanie podczas zawodów Triminator odbędzie się u stóp Gór Stołowych, w pięknie położonym Zalewie Radkowskim. Trasa kolarska poprowadzona jest między innymi słynną Szosą Stu Zakrętów, na której na zawodników czekać będą liczne podjazdy i zjazdy. Nawrót zlokalizowany będzie w okolicy miejscowości Karłów. Z kolei trasa biegowa na najdłuższym dystansie zostanie wytyczona między innymi szlakami turystycznymi Parku Narodowego Gór Stołowych. Wszyscy zawodnicy mogą się spodziewać pięknych widoków, gdyż trasa biegnie wokół Masywu Szczelińca i częściowo przez Czechy. Krótsze dystanse poprowadzone są w całości po asfalcie.

Na triathlonistów rywalizujących na najdłuższym dystansie „Dzień sądu” czeka w tym sezonie coś wyjątkowego – możliwość zapisania się w historii tych zawodów! Nazwiska zawodników, którzy w ubiegłym roku ukończyli ten dystans, a także tych, którzy dopiero tego dokonają zostaną uwiecznione na 6,5-tonowej skale lokalnego piaskowca, który stoi już nad Zalewem w Radkowie.

Garmin Triminator Radków - kolarstwo

Organizatorzy kolejny raz nie zapomnieli o najmłodszych. Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą zawody biegowe dla dzieci – Triminator Kids. Dzieci i młodzież rywalizować mogą na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

To już ostatni moment, żeby zapisać się zarówno na triathlon, jak i na zawody biegowe dla dzieci. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na oficjalnej stronie internetowej zawodów: www.triminator.pl.

Sportowy Wrocław jest oficjalnym patronem medialnym imprezy Garmin Triminator Radków 2018.

Garmin Triminator Kids

Źródło: materiały prasowe Garmin Triminator Radków

KOMENTARZEWyłącz AdBlock