Boks. “Królowie Nokautu” zawitają do Wrocławia 10 grudnia!

10 grudnia w Hali Orbita odbędzie się gala boksu zawodowego “Królowie Nokautu”, w której udział wezmą m.in. wrocławianin Marek Matyja, czy Michał Cieślak. W walce wieczoru Krzysztof “Diablo” Włodarczyk skrzyżuje rękawice z Niemcem Leonem Harthem!

Organizatorzy eventu – grupy Sferis KnockOut Promotions oraz Babilon Promotion zapowiadają nie lada ucztę dla fanów boksu. Już 10 grudnia od godziny 18:00 hala Orbita we Wrocławiu ugości znakomitych pięściarzy. Stawką pojedynku Włodarczyk – Harth będzie należący do Polaka pas IBF Inter-Continental. Zwycięstwo “Diablo” w stolicy Dolnego Śląska może zagwarantować 35-letniemu zawodnikowi szansę na wywalczenie tytułu mistrza świata po raz trzeci!

We Wrocławiu czekają nas również inne ciekawe pojedynki. O pas mistrza Polski w kategorii junior ciężkiej dojdzie do konfrontacji Michała Cieślaka i Nikodema Jeżewskiego. Wcześniej zmierzą się Przemysław Runowski i Mykola Vovk. Pochodzący w Lwowa Vovk niedawno pokonując faworyzowanego Krzysztofa Kopytkę, sprawił ogromną niespodziankę, bowiem dla Polaka była to pierwsza porażka w karierze.

Dla fanów boksu z Dolnego Śląska gratką będzie pojedynek urodzonego we Wrocławiu Marka Matyji. Wychowanek Orła Oleśnica pod okiem Wojciecha Bartnika w 2006 roku został wicemistrzem Polski kadetów w kategorii do 70 kg. Dwa lata później już w barwach Gwardii Wrocław Marek Matyja sięgnął po złoto Mistrzostw Polski juniorów wagi średniej (75 kg). Z kolei w 2013 roku dla Orła Oleśnica w kategorii do 81 kg  wywalczył tytuł Mistrza Polski.

Natomiast w karierze zawodowej 26-latek walczył dziesięciokrotnie. Jego bilans to 10 zwycięstw i 0 porażek! 4 walki kończył przed czasem, natomiast sześć razy wygrywał na punkty.

Na gali “Królowie Nokautu” zaboksują także Przemysław Zyśk, Sergiej Werwejko, Krzysztof Szot, Konrad Dąbrowski i Tomasz Turkowski. Bilety na imprezę sportową dostępne są na stronie eventim.pl

źródło zdjęcia: ringpolska.pl

KOMENTARZEWyłącz AdBlock