Boks. Paulina Nowak z kolejnym tytułem! Awans Wiktorii Kluski! [FOTO]

Paulina Nowak trzeci raz z rzędu została Mistrzynią Polski Juniorek! Zawodniczka Adrenaliny Boxing Club Wrocław, podczas pięściarskiego turnieju rozgrywanego w Grudziądzu, okazała się bezkonkurencyjna w kategorii do 48 kg! W trakcie imprezy sportowej odbyły się również eliminacje do Mistrzostw Europy Kadetek. Awans wywalczyła inna zawodniczka Adrenaliny Boxing Club Wrocław – Wiktoria Kluska.

Bezkonkurencyjna Paulina Nowak!

Na turnieju rozgrywanym w hali Startu w Grudziądzu wystąpiło ponad 120 zawodniczek z całego kraju. W kategorii do 48 kg mieliśmy przedstawicielkę stolicy Dolnego Śląska – Paulinę Nowak, która uchodziła za faworytkę rywalizacji w swojej wadze. Najlepsza juniorka ubiegłego roku potwierdziła swoje umiejętności również tym razem. Zawodniczka Adrenaliny Boxing Club przygodę z Mistrzostwami Polski Juniorek w Boksie rozpoczęła od pewnego zwycięstwa nad Agnieszką Zientkiewicz (Boks Szamotuły).

W drugiej rundzie wrocławianka bez konieczności stawania do walki, awansowała do kolejnego etapu Mistrzostw Polski Juniorek. Jej potencjalna rywalka – Dominika Stefaniak z klubu Boxing Chojnice nie wyszła do ringu, przez co Nowak wygrała walkowerem. W kolejnym pojedynku podopieczna Katarzyny Czuby-Wrońskiej wygrała przez poddanie narożnika w 1 rundzie z Agnieszką Wròbel z klubu Nowi Polnica.

Paulina Nowak stanęła przed szansą sięgnięcia po raz trzeci z rzędu po złoty medal. Rywalką wrocławianki w finale była Tatiana Pluta z klubu Star Starachowice. Walka ułożyła się po myśli Nowak, która dzięki jednogłośnej decyzji sędziów stanęła na najwyższym stopniu podium!

Awans Wiktorii Kluski!

Mistrzostwa Polski Juniorek rozgrywane w Grudziądzu połączone były z eliminacjami do Mistrzostw Europy Kadetek. Podczas drugiej rywalizacji na ringu stanęła kolejna zawodniczka Adrenaliny Boxing Club Wrocław – Wiktoria Kluska.

Podopieczna Katarzyny Czuby-Wrońskiej eliminacje w kategorii do 75 kg rozpoczęła od zwycięstwa nad Andżeliką Wierzbiło (OSiR Suwałki). W finałowym pojedynku eliminacji do Mistrzostw Europy Wiktoria Kluska pokonała w drugiej rundzie przez rsc Weronikę Ciereszko (Boks Tychy) i uzyskała awans.

Źródło zdjęć: FB – Adrenalina Boxing Club

KOMENTARZEWyłącz AdBlock