Fitness. Za nami trzecia edycja Fitnessu na Dachu w Arkadach Wrocławskich! [FOTO]

W sobotę na dachu Arkad Wrocławskich było wyjątkowo głośno i kolorowo. To wszystko za sprawą trzeciej edycji Fitnessu na Dachu organizowanego przez Fitness Academy. Uczestnicy mieli do wyboru aż 4 różne zajęcia, począwszy od tanecznej Zumby, a skończywszy na siłowym Cross Trainingu. Chętnych do udziału we wspólnej zabawie nie brakowało.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 12:00 od zwykłej Zumby. Następnie przyszedł czas na zajęć Strong by Zumba, a po krótkiej przerwie rozpoczął się Body Workout. Na koniec najwytrwalsi mogli sprawdzić swoje siły w Cross Trainingu. Między poszczególnymi zajęciami każdy mógł skorzystać z porad trenerów lub wykonać pomiar składu ciała.

Na kilka minut przed rozpoczęciem imprezy, zamieniliśmy kilka słów z managerem klubu Fitness Academy w Arkadach Wrocławskich Mariuszem Dajczakiem.

Skąd wziął się pomysł, żeby zorganizować trening właśnie na dachu?

To już trzecia edycja Fitness na Dachu, a wszystko zaczęło się od wspólnego pomysłu naszego klubu i Arkad Wrocławskich. Chcieliśmy zorganizować ciekawy i nietypowy event we Wrocławiu. W rozmowie z zarządem galerii zaproponowałem, żebyśmy zrobili imprezę na dachu, ponieważ mamy tutaj bardzo dużą przestrzeń, idealną na trening fitness. W ciepły dzień, taki jak mamy dzisiaj, powinno to bardzo fajnie wypaść. 

Dużo uczestników zgłasza się do wspólnej zabawy?

Do tej pory, najwięcej osób było podczas pierwszej edycji. Dzisiaj mamy świetną pogodę, więc myślę, że frekwencja będzie dobra. Z kolei za rok planujemy zrobić wydarzenie na jeszcze większą skalę, także chętnych również nie powinno zabraknąć. 

Które zajęcia spośród zaplanowanych cieszą się największą popularnością?

Zdecydowanie Zumba i Strong by Zumba. To są jednak zajęcia taneczne, które w takich warunkach cieszą się największą ilością uczestników. Wśród nich są głównie kobiety, chociaż mamy około 30% mężczyzn. Na początku jest przewaga kobiet, a trening zawsze kończymy takimi mocnymi zajęciami, typowymi dla mężczyzn, czyli Cross Trainingiem, i tam już w grupie jest więcej panów. 

Dzisiaj można tu również dokonać pomiaru składu ciała. Do czego jest nam to potrzebne?

Zgadza się, mamy tutaj taki specjalny analizator składu ciała, który określa nasz wiek metaboliczny, zapotrzebowanie kaloryczne, ilość tkanki tłuszczowej, wody i białka. Później swoje parametry możemy porównać do wzorcowego zakresu norm, i wtedy widać mniej więcej, co należałoby zmienić w swoim organizmie, nad czym trzeba popracować. 

Dlaczego warto ćwiczyć nie tylko dzisiaj i dlaczego warto ćwiczyć z wami?

Zacznijmy od tego, dlaczego warto ćwiczyć. Wiadomo, że wysiłek fizyczny sprzyja naszemu zdrowiu, więc przedłuża życie i powoduje lepsze samopoczucie. Dodatkowo, wydzielają się endorfiny, więc lepiej nam się funkcjonuje ogólnie w życiu. A dlaczego warto z Arkadami? Bo organizujemy takie imprezy jak ta, dzięki którym można wyjść na trening nie tylko w klubie, ale właśnie na dachu. 

Naszej uwadze nie umknęła również uśmiechnięta od ucha do ucha, i tryskającą energią trenerka Zumby Karolina Berezowska.

Co jest takiego wyjątkowego w Fitnessie na Dachu?

To jest przede wszystkim fantastyczna zabawa! Wszyscy gromadzimy się tutaj przy pięknej pogodzie i razem ćwiczymy. Oczywiście, modelujemy swoje ciało, spalamy kalorie przed latem, ale najważniejsze jest to, że wszyscy razem tutaj świetnie się bawimy i to jest naszym głównym celem. 

Czy ta dobra zabawa oznacza, że można przymknąć oko i odpuścić nieco wysiłek fizyczny?

My chyba nie odpuszczamy nigdy, również w przypadku dzisiejszych ćwiczeń. Pewnie, jest to bardziej atrakcyjne niż codzienny trening, są piękne widoki i troszkę więcej nas mieści się na dachu niż w sali fitness. Dzięki temu mamy okazję być tutaj rzeczywiście wszyscy razem i potraktować to jako wielką imprezę integracyjną całego Fitness Academy. 

Dlaczego akurat Zumba cieszy się największą popularnością wśród uczestników?

Bo to jest jedna wielka impreza! My się po prostu świetnie bawimy łącząc taniec z fitnessem. Możemy wyrzucić z siebie wszystkie pozytywne pokłady energii, dzielić się nią i dzielić się uśmiechem w kolorowych ciuchach. Szaleć, skakać tym razem nie do sufitu, ale nawet do nieba! To jest nasz główny cel, żeby wszyscy razem tutaj  się spełniali i czerpali z tego jak najwięcej radości. 

Na koniec zapytaliśmy samych uczestników wydarzenia, dlaczego postanowili wziąć udział w Fitnessie na Dachu:

Malwina:

Zawsze fajnie poruszać się razem w większym gronie i na świeżym powietrzu. Jest rześko i zawsze można schować się w cieniu. Na pewno jest tu dużo dobrej energii, bo jest więcej ludzi i wszyscy są pozytywnie nastawieni. Nie wiem czy dotrwamy do ostatniego treningu, bo jednak świeci słońce, ale stwierdziłyśmy, że jak damy radę i nie będzie nam słabo, to pociągniemy do końca.

Marysia:

Pierwszy raz biorę udział w Fitnessie na Dachu. Jest super, jest mega energia! Najbardziej cieszy mnie Zumba, bo kocham taniec i uwielbiam moją instruktorkę, która tak świetnie prowadzi zajęcia i to właśnie ona zaraziła mnie miłością do Zumby.

 

Zdjęcia i rozmowy: Katarzyna Kowol

 

KOMENTARZEWyłącz AdBlock