Futbol amerykański. Panthers Wrocław zagrają w SuperFinale Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego!

Sobotni, półfinałowy mecz, którego stawką był awans do XII SuperFinału Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zakończył się efektownym zwycięstwem wrocławian. Panthers Wrocław pokonali na własnym boisku Eagles Warsaw 49:0!

10 czerwca odchodzono Dzień Kibica. Najlepszy prezent sympatykom futbolu amerykańskiego zrobili gracze Panthers Wrocław. Pantery dominowały od samego początku narzucając swój styl gry. Jeszcze przed przerwą, przy wyniku 35:0 sędziowie zdecydowali nawet o uruchomieniu tzw. “mercy rule”, czyli nie zatrzymywaniu czasu między poszczególnymi akcjami. Mecz obejrzało 900 widzów. Tytuł MVP meczu przyznano skrzydłowemu Panthers Wrocław Patrykowi Matkowskiemu.

Półfinałowy pojedynek był ostatnim meczem w tym sezonie na Stadionie Olimpijskim. Panthers Wrocław 25 czerwca zagrają w Łodzi, gdzie odbędzie się XII SuperFinału Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Warto zaznaczyć, że to ich czwarty finał z rzędu. Ich przeciwnikiem będzie drużyna Seahawks Gdynia, która w drugim półfinale wygrała z Lowlanders Białystok 49:26.

Akcja po akcji (źródło www.plfa.pl)

Panthers Wrocław – Warsaw Eagles 49:0 (21:0, 14:0, 7:0, 7:0) 

I kwarta
7:0 przyłożenie Patryka Matkowskiego po 25-jardowej akcji po podaniu Timothy’ego Morovicka (podwyższenie za jeden punkt Adam Nelip)
14:0 przyłożenie Patryka Matkowskiego po 23-jardowej akcji po podaniu Timothy’ego Morovicka (podwyższenie za jeden punkt Adam Nelip)
21:0 przyłożenie Adama Skakowskiego po 9-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Adam Nelip)

II kwarta
28:0 przyłożenie Adama Góralskiego po 28-jardowej akcji po podaniu Timothy’ego Morovicka (podwyższenie za jeden punkt Adam Nelip)
35:0 przyłożenie Timothy’ego Morovicka po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Adam Nelip) 

III kwarta
42:0 przyłożenie Patryka Matkowskiego po 25-jardowej akcji po podaniu Timothy’ego Morovicka (podwyższenie za jeden punkt Adam Nelip) 

IV kwarta
49:0 przyłożenie Adama Skakowskiego po 20-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Adam Nelip)

Autor zdjęcia: Łukasz Skwiot

KOMENTARZEWyłącz AdBlock