Futbol amerykański. Panthers wygrywają w Danii, Outlaws przegrywają we Wrocławiu

W sobotę 20 maja obie wrocławskie drużyny futbolu amerykańskiego rozegrały ważne mecze. Panthers Wrocław rywalizowali z duńskim Triangle Razorbacks w Pucharze Europy, a Outlaws walczyli o utrzymanie w Toplidze z Husarią Szczecin.

Zwycięskie Pantery

W Toplidze Panthers Wrocław są niepokonani i z kompletem zwycięstw zakończyli fazę zasadniczą. W ten weekend udali się jednak do Skandynawii, gdzie stoczyli drugi mecz w ramach Pucharu Europy CEFL. Ich przeciwnikiem był Mistrz Danii Triangle Razorbacks. Warto przypomnieć, że już w pierwszym meczu Panthers Wrocław stracili szansę na awans do finału Pucharu CEFL. Przegrali wtedy po zaciętej walce z utytułowanym Swarco Raiders Tirol. To nie zmieniło faktu, że celem sobotniej rywalizacji było zwycięstwo w europejskich rozgrywkach klubowych.

Jako pierwsi w polu punktowym zameldowali się wrocławianie, dzięki przyłożeniu Rickey Stevens. Zaraz potem do remisu doprowadzili Duńczycy. Prowadzenie odzyskaliśmy po akcji Rickego. Przed przerwą na listę strzelców wpisał się jeszcze Tim Morovick i do szatni schodziliśmy z wynikiem 20:7. Po przerwie to rywale zdobyli punkty, ale Riceky Stevens nie dał o sobie zapomnieć zdobywając przyłożenie (27:14). Potem jeszcze touchdown Adama Skakowskiego i wynikiem 34:14 zakończył się mecz.

Panthers Wrocław poznali przeciwników w fazie play-off w polskich rozgrywkach. W sobotę 27 maja na Stadionie Olimpijskim zmierzą się z Primacol Lowlanders Białystok.

Wrocław kontra Szczecin

Banici przystępowali do meczu z przysłowiowym nożem na gardle, bo wynik spotkania decydował o „być albo nie być” w Toplidze. Obie drużyny przed 8 kolejką przegrały do tej pory wszystkie spotkania. Outlaws Wrocław zajmowali ostatnie miejsce, a Husaria Szczecin przedostatnie. Sobotni pojedynek był niezwykle wyrównany, ale to szczecinianie zakończyli go zwycięstwem. W pierwszej kwarcie przyłożenie zdobył Mateusz Dubicki po 30-jardowej akcji, a podawał mu Martaya Mattoxa-Halla. Jeden dodatkowy punkt za podwyższenie zdobył Damian Kościelski. Kolejną akcję punktową znów zaliczyli przeciwnicy po 2-jardowym biegu Michała Szczurowskiego. Mecz zakończył się wynikiem 0:13. Teraz wrocławian czekają baraże o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej PLFA. Drużyna ze Szczecina zagra w rundzie dzikich kart o prawo występu w półfinale Topligi.

Autor zdjęcia: Łukasz Skwiot

KOMENTARZEWyłącz AdBlock