Futsal. FK ERA-PACK Chrudim zwycięzcą Beyer Futsal Masters 2017 [FOTO]

Czeski zespół FK ERA-PACK Chrudim w finale Beyer Futsal Masters 2017 pokonał po rzutach karnych polską drużynę LEX Kancelaria Słomniki i został zwycięzcą tegorocznej edycji największego futsalowego turnieju w Polsce. 

Finałowe starcie pomiędzy czeskim a polskim zespołem było bardzo zacięte i widzowie zgromadzeni w Hali Orbita pierwsze bramki zobaczyli dopiero po przerwie. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli nasi południowi sąsiedzi, którym udało się zdobyć bramkę po rzucie karnym wykonywanym przez Maxa Webera. Lex Kancelaria Słomniki wyrównała następnie w 36 minucie, gdy bramkę na 1:1 zdobył Sebastian Leszczak. Po zakończeniu regulaminowego czasu gry w rzutach karnych lepsi okazali się Czesi i to oni mogli cieszyć się z końcowego triumfu w całym turnieju.

Lex Kancelaria Słomniki mimo ambitnej postawy musiała zadowolić się drugim miejsce, które jednak również należy uznać za sukces tego zespołu. Tegoroczny beniaminek Futsal Ekstraklasy pokazał się z bardzo dobrej strony i może okazać się groźnym rywalem dla bardziej doświadczonych przeciwników w najwyższej klasie rozgrywkowej futsalu nad Wisłą.

Trzeci miejsce na podium turnieju zdobyła FC Barcelona Lassa, która pokonała włoskie Napoli Calcio a 5. Grający w odmłodzonym składzie Hiszpanie nie pozostawili żadnych złudzeń swoim rywalom i pewnie wygrali 5:1.

Najlepszym bramkarzem Beyer Futsal Masters 2017  został uznany Kamil Lasik z Lex Kancelaria Słomniki, natomiast tytuł najlepszego zawodnika przypadł w udziale Czechowi, Lukasowi Resetarowi z FK ERA-PACK Chrudim.

Gospodarze turnieju, czyli KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice rozgrywki grupowe zakończyli bez zdobyczy punktowej ( bramki zdobyte 4, bramki stracone 16 ) a w meczu o 7.miejsce z Rekordem Bielsko-Biała odnieśli porażkę 4:7.

Sebastian Bednarz, prezes KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice, pomimo słabszego wyniku sportowego swojego klubu, był bardzo zadowolony z turnieju, który z każdą kolejną edycją nabiera coraz większego rozmachu:

– Beyer Futsal Masters jest już historią, jednak wspaniałe wspomnienia pozostaną w naszych głowach na długo. Turniej, którego byliśmy po raz 3 organizatorem z roku na rok robi się coraz większym przedsięwzięciem. Rozwijamy się organizacyjnie ale i sportowo. Możliwość rozegrania turnieju na hali Orbita było czymś ekscytującym. Cieszymy się że mogliśmy gościć najlepsze marki futsalowe w Europie. Wspaniałym doświadczeniem było zagrać z młodzieżą FC Barcelony, drużyną Ilves Tapere czy po raz kolejny zmierzyć się z naszym przeciwnikiem z ligi, który w letnim okienku przeszedł dużą metamorfozę.

Bardzo bym chciał podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy – bez Waszego wsparcia nie udało by się zorganizować takiej imprezy. Wielkie podziękowania dla wszystkich sponsorów i zapraszam do projektu Orzeł Futsal.

Projekt Orzeł Futsal to z pewnością inicjatywa sportowa i biznesowa, którą warto wspierać, licząc na to, że futsal – bardzo widowiskowy oraz dynamiczny – stanie się w Polsce dyscypliną, mającą coraz większą rzeszę kibiców.

 

Źródło zdjęć: materiały prasowe KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice

 

KOMENTARZEWyłącz AdBlock