Judo. MP: Historyczny sukces MKS Juvenii oraz Gwardii! 7 medali wrocławian!

Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Judo rozgrywane w Katowicach zakończyły się pomyślnie dla wrocławian, którzy w sumie zdobyli siedem medali. O dużym sukcesie mogą mówić zawodnicy MKS Juvenii oraz Gwardii Wrocław. Podopieczni Zbigniewa Zamęckiego na Śląsku czterokrotnie stawali na podium. Po złoto po raz pierwszy w historii dorosłych zawodów sięgnęła Urszula Hofman!

60. Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Judo zapadną w pamięci wrocławian na bardzo długo. Pierwszego dnia zawodów po srebra dla MKS Juvenii oraz Gwardii Wrocław sięgnęli Anna Dąbrowska (57 kg) i Arkadiusz Makarewicz (66 kg). Medalistka m.in. Mistrzostw Świata Kadetek w drodze do finału pokonała Martynę Dobrowolską (AZS UW Warszawa) oraz Annę Borowską (KS “Kejza Team” Rybnik). W walce o złoto Dąbrowska uległa Julii Kowalczyk (Polonia Rybnik). Z kolei gwardzista po trzech zwycięstwach w finale musiał uznać wyższość Michała Bartusika (UKJ Millenium Rzeszów).

Drugiego dnia imprezy wielką niespodziankę sprawiła Urszula Hofman. Judoczka MKS Juvenii Wrocław w finale kategorii wagowej do 70 kg pokonała Sandrę Lickun (AZS UW Warszawa) i po raz pierwszy w seniorskiej karierze zdobyła złoty medal! Brąz dla Gwardii wywalczył natomiast Karol Kurzej (81 kg), który po półfinałowej porażce z Łukaszem Błachem (WKS Śląsk Wrocław), w pojedynku o podium pokonał klubowego kolegę – Łukasza Szewczyka.

Medale dla wrocławskich klubów wywalczyli ponadto Agata Ozdoba (AZS AWF), Łukasz Błach (WKS Śląsk), a także Michał Dyba (K.S. MaKo Judo). Wrocławianka w kategorii do 63 kg sięgnęła po złoto, wspominany wyżej Błach (81 kg) zdobył srebro, natomiast Dyba w rywalizacji do 60 kg wywalczył brąz.

źródło zdjęcia: Facebook – Sekcja Judo i Sumo MKS Juvenia Wrocław/KS Gwardia Wrocław