Dolnośląski Festiwal Rowerowy

Rowery opanują Halę Stulecia! – Dolnośląski Festiwal Rowerowy 2018

Już tylko kilka dni dzieli nas od II edycji Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego! W weekend 20-22 kwietnia w Hali Stulecia we Wrocławiu odbędzie się wielkie rowerowe święto, na którym nie zabraknie atrakcji zarówno dla małych, jak i dużych pasjonatów rowerowych kół.

Bez względu na to, czy jesteś zawodowym kolarzem, podróżnikiem rowerowym, miejskim cyklistą lub dopiero zaczynasz swoją rowerową przygodę – z pewnością znajdziesz na Dolnośląskim Festiwalu Rowerowym coś dla siebie.

– Bezpłatny serwis rowerowy, turniej w bike polo, zawody na rowerach transportowych, start wyścigu po Polsce, konkurs dla podróżników rowerowych, targi turystyczno-rowerowe czy występ gwiazdy – Dawida Godźka, utalentowanego młodego BMX ridera z Red Bull Teamu – to tylko część atrakcji, jakie przygotowaliśmy – mówi Rafał Jurkowlaniec, prezes Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego, współorganizator imprezy.

DFR

Festiwal rozpocznie Rowerowe Forum Metropolitalne, które odbędzie się w piątek, 20 kwietnia we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. W trakcie spotkania przedstawicieli samorządów z Polski, Niemiec i Czech zostaną poruszone m.in. kwestie wyzwań i możliwości, jakie daje rosnąca popularność ruchu rowerowego.

Uczestnicy zastanowią się też wspólnie nad tym, jak projektować trasy rowerowe, aby dobrze służyły rowerzystom oraz podpiszą list intencyjny na rzecz realizacji trasy Blue Velo – Odrzańskiej Trasy Rowerowej.

DFR

Sobota i niedziela to już moc rowerowych atrakcji zarówno we wnętrzach Hali Stulecia, jak i na terenach zewnętrznych. Do współpracy przy DFR organizatorzy zaprosili najlepszych serwisantów rowerowych ze stolicy Dolnego Śląska.

– To oni w Bezpłatnej Strefie Serwisowej Miasta Wrocław będą sprawdzać, jak się mają wasze rowery po zimie. Po takiej diagnostyce i podstawowym serwisie można bezpiecznie ruszać w drogę. Jeśli okaże się, że wasz rower wymaga gruntownej naprawy, będziecie mogli umówić się na dodatkowe spotkanie w warsztacie – zachęca Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy.

DFR

W sobotę na scenie głównej DFR odbędzie się też Kongres Rowerowy organizowany wspólnie z Uniwersytetem SWPS we Wrocławiu oraz inauguracja akcji Rowerowy Maj. W ubiegłym roku dzieci z wrocławskich szkół podróżowały w maju na trasie szkoła-dom 174 190 razy! Czy w tym roku padnie rekord?

– Nie lada atrakcją będą też pokazy BMX driftu w wykonaniu Dawida Godźka z teamu Red Bull. W sobotę, o godzinach 11:45 i 15:00, będzie można podziwiać jego rowerowe akrobacje na płycie głównej Hali. Przez cały weekend do dyspozycji odwiedzających będą wystawcy sprzętu rowerowego, a także atrakcyjne turystycznie regiony, gminy i miejscowości w kraju. To wspólnie z nimi będziecie mieli okazję zaplanować swoje rowerowe wojaże – zaprasza Andrzej Baworowski, prezes zarządu Hali Stulecia we Wrocławiu.

Tereny zewnętrzne kompleksu opanują fani bike polo, rowerów transportowych oraz ostrokołowcy. Każdy odwiedzający będzie mógł spróbować swoich sił w turniejach i zawodach zorganizowanych przez rowerowych pasjonatów. Pokazy pierwszej pomocy zaplanowali też Motopomocni.

Przez cały weekend pod Iglicą czynna będzie strefa foodtrucków, gdzie po rowerowych szaleństwach, testach sprzętu, wizycie w festiwalowym kinie czy zabawach na rowerkach biegowych będzie można odpocząć i zjeść coś pysznego.

DFR

Niedziela na DFR upłynie pod znakiem podróży rowerowych. Na scenie głównej o swoich rowerowych przygodach opowiedzą finaliści konkursu na najciekawszą relację z rowerowej wyprawy. O godzinie 16:00 z płyty głównej Hali Stulecia wystartuje Race Through Poland, czyli jednoetapowy wyścig, którego uczestnicy będą mieli do pokonania 1200 km, a ich zmagania będziemy śledzić za pomocą nadajników GPS.

Sportowy Wrocław z przyjemnością objął Dolnośląski Festiwal Rowerowy oficjalnym patronatem medialnym i serdecznie zaprasza na weekend rowerowych atrakcji w Hali Stulecia! Wstęp na wszystkie wydarzenia DFR jest bezpłatny. DFR - logoŹródło: materiały prasowe Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego

KOMENTARZEWyłącz AdBlock