Wrocławska Inicjatywa Kulturalno-Sportowa (plakat)

„A może by tak wyjść poza schemat?”, czyli Wrocławska Inicjatywa Kulturalno-Sportowa

Właśnie wczoraj ruszył nowy projekt organizowany przez studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, należących do organizacji pod nazwą Informacja Kulturalno-Sportowa Studentów, czyli IKSS. Wrocławska Inicjatywa Kulturalno-Sportowa – bo o niej tutaj mowa – ma na celu szerzenie kultury oraz sportu wśród mieszkańców Wrocławia. W tej tematyce odbywać się będzie szereg ciekawych eventów na terenie całego miasta! 

IKSS to grupa około 80 studentów UE pełnych pasji do sportu i kultury. Ci młodzi ludzie wspólnie tworzą w ciągu każdego roku aż kilkanaście projektów i inicjatyw, m.in. Wrocławski Bieg Akademicki, Nocne Kino Akademickie czy wspomnianą Wrocławską Inicjatywę Kulturalno-Sportową, która w tym roku ma swój debiut.

W ramach tego programu – który potrwa do 20 kwietnia – uczestnicy będą mogli na przykład poznać tajemnice relaksu, zmierzyć się w turnieju Streetball czy wybrać na warsztaty teatralne, silent disco lub koncert w plenerze. To jednak tylko przykładowe propozycje – eventów będzie więcej, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!

Wrocławska Inicjatywa Kulturalno-Sportowa (plakat)

Wczoraj odbył się już pierwszy event, czyli pokazowy mecz Roller Derby w budynku SWFiS na Uniwersytecie Ekonomicznym. Sportowych emocji nie brakowało! Dodatkową atrakcją było intrygujące Roller Disco, w którym mogły wziąć udział wszystkie chętne osoby.

Natomiast na dobry początek tygodnia (16.04) organizatorzy zaplanowali warsztaty z jogi z klubie Anime. Po godzinie 14:00 proponują prawdziwym fanom sportu 2-godzinne zajęcia z crossfitu oraz ultimate frisbee. Z kolei wieczorem, o godzinie 17:00, na Kortach Tenisowych przy ulicy Lotniczej 72 odbędzie się Turniej Streetball, w którym zmierzą się 3- lub 4-osobowe drużyny.

Wrocławska Inicjatywa Kulturalno-Sportowa

We wtorek (17.04) królować będzie kultura i relaks. Dzień rozpocznie się warsztatami z technik relaksacyjnych, a następnie uczestnicy będą mogli poznać tajniki ceramiki. Na koniec organizatorzy zapraszają na bezpłatny pokaz filmu pt. „Musimy porozmawiać o Kevinie” w Surowcu.

Środa (18.04) rozpocznie się z radością i uśmiechem na warsztatach z pozytywnego myślenia. Będąc pod wpływem zbawiennych endorfin, warto wybrać się później na turniej kręgli w Sky Bowling, a następnie zaznajomić z crashballem. Po tak sporej dawce sportu przydałby się akcent kulturalny, dlatego dzień zakończy spektakl pt. „Bar pod zdechłym psem” w Teatrze Polskim.

A może by tak pójść do teatru? - plakat

W czwartkowe popołudnie (19.04) organizatorzy przygowali coś szczególnego dla pań, czyli warsztaty z Pole Dance dla początkujących. Jeżeli którakolwiek z kobiet chciałaby zobaczyć, jak wygląda ten sport i  doświadczyć go własnym ciałem – lepszej okazji nie będzie! Z kolei fani teatru będą mogli wybrać się na warsztaty w Teatrze Polskim.

Tego dnia będzie można również poznać nietypowy sport, jakim jest siatkówka na siedząco. Uczestnicy zobaczą na własne oczy tę ciekawą dyscyplinę, a chętne osoby odbędą prawdziwy trening! Wieczór zaowocuje kolejną wizytą w Surowcu – tym razem organizatorzy zapraszają na Silent Disco!

Silent Disco WIKS - plakat

Finałowy dzień (20.04) to czas spędzony w MiserArt, czyli kreatywnej strefie labiryntu wykluczenia. W jednym miejscu czekać będzie mnóstwo atrakcji! Odbędą się wtedy m.in. warsztaty żonglerskie oraz z sitodruku, czyli własnoręcznego zdobienia toreb ekologicznych. Będzie można także wypiec podpłomyk w piecu na drewno oraz wysłuchać opowieści o historii fundacji. Na miejscu znajdzie się również tzw. strefa chillu, z której każdy łaknący wytchnienia będzie mógł skorzystać. Wszystko to w akompaniamencie muzyki wykonywanej na żywo!

W tak zwanym międzyczasie będzie jeszcze okazja do spróbowania swoich sił w kolejnym nietypowym sporcie, czyli w szermierce! Zarówno dzień, jak i cały projekt zakończy plenerowy koncert Borysa LBD, znanego z utworu pt. „Jessica”.

MiserArt WIKS - plakat

Motywem przewodnim Wrocławskiej Inicjatywy Kulturalno-Sportowej jest myśl: „A może by tak wyjść poza schemat?” – właśnie do takiej refleksji niesamowici studenci Uniwersytetu Ekonomicznego chcą skłonić mieszkańców Wrocławia. Nigdy nie jest za późno na odkrycie nowych pasji i czerpanie z nich radości! Warto więc wyjść poza schemat i spędzić przyjemnie ten tydzień – razem z kulturą, sportem i niezapomnianymi wrażeniami.

Sportowy Wrocław z przyjemnością objął Wrocławską Inicjatywę Kulturalno-Sportową oficjalnym patronatem medialnym.

Wrocławska Inicjatywa Kulturalno-Sportowa (logo)

Źródło: materiały prasowe WIKS

KOMENTARZEWyłącz AdBlock