Piłka nożna kobiet. Anita Turkiewicz: Moją dobrą skuteczność zawdzięczam grze całego zespołu

Piłkarki AZS Wrocław zremisowały na wyjeździe z drużyną UKS SMS Łódź i zdobyły pierwsze punkty w rundzie mistrzowskiej Ekstraligi Kobiet. Gola na wagę jednego punktu zdobyła Anita Turkiewicz, dla której było to już trzecie trafienie podczas ligowej wiosny.

Wrocławianki po dwóch domowych porażkach z rzędu – z Medykiem Konin oraz Górnikiem Łęczna – zapowiadały, że w kolejnych meczach będą walczyć o komplet punktów i do Łodzi jechały w bojowych nastrojach. Z kolei UKS SMS Łódź pokonał już w tym sezonie AZS Wrocław na swoim terenie 2:0, a także wywiózł z Dolnego Śląska jeden punkt po bezbramkowym remisie i z pewnością także liczył na zdobycie pełnej puli, tak ważnej w kontekście walki o miejsce na ligowym podium.

To właśnie podopieczne trenera Marka Chojnackiego jako pierwsze wyszły na prowadzenie po trafieniu Nikoli Karczewskiej, ale jeszcze przed przerwą wrocławianki wyrównały po golu Anity Turkiewicz:

– Pierwsza połowa meczu nie należała do łatwych – po naszej niespokojnej grze przytrafiły się błędy, które doprowadziły nas do straty bramki. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy przejęłyśmy jednak inicjatywę, dzięki czemu strzeliłyśmy bramkę. W drugiej połowie coraz częściej atakowałyśmy bramkę przeciwnika, ale niestety bez rezultatu. Jestem zadowolona z gry zespołu, jednak wiadome jest to, że czujemy niedosyt, ponieważ jechałyśmy z zamiarem zwycięstwa. – powiedziała po meczu pomocniczka AZS Wrocław.

Dla wrocławianki gol zdobyty przeciwko UKS SMS Łódź był trzecim zdobytym na wiosnę.Wcześniej trafiła także podczas wyjazdowych wygranych z Mitechem Żywiec (0:4) oraz AZS PSW Biała Podlaska (0:1):

– Moją dobrą skuteczność zawdzięczam grze całego zespołu. W meczu z SMS-em Łódź świetnym podaniem obsłużyła mnie Karolina Ostrowska, co przyczyniło się w głównej mierze do zdobycia przeze mnie bramki. – skromnie i konkretnie podkreśliła Anita Turkiewicz.

AZS Wrocław powrócił ze zdobytym jednym ligowym punktem na Dolny Śląsk, aby przygotowywać się już kolejnego derbowego spotkania z AZS PSW Wałbrzych, które zostanie rozegranie na wyjeździe, w najbliższą niedzielę 21 maja o godzinie 13:00

UKS SMS Łódź – AZS Wrocław 1:1 (1:1)

Bramki: Nikola Karczewska ( UKS SMS Łódź ) – Anita Turkiewicz ( AZS Wrocław )

KOMENTARZEWyłącz AdBlock