Piłka nożna kobiet. AZS Wrocław przywozi kolejne trzy punkty na Dolny Śląsk!

Piłkarskie tournee AZS Wrocław po Polsce trwa w najlepsze i to z bardzo dobrym skutkiem. Wrocławskie piłkarski jeszcze w poniedziałek pokonały w Żywcu miejscowy TS Mitech, a już dzisiaj odniosły kolejne bardzo ważne, wyjazdowe zwyciestwo, pokonując AZS PSW Biała Podlaska po golu Anity Turkiewicz.

Podopieczne trenera Radosława Belli były faworytkami dzisiejszego meczu, jednak ze względu na kumulację dalekich wyjazdów zmęczenie mogło dać znać o sobie i przeszkodzić w zdobyciu trzech punktów. Nic takiego jednak się nie stało – AZS Wrocław zagrał z mniejszych rozmachem niż w spotkaniu w Żywcu, ale ostatecznie trafił do siatki rywalek i wrócił na Dolny Śląsk w bardzo dobrych humorach :

– Pierwszej polowy nie możemy zaliczyć do udanych, była bardzo chaotyczna i nie byłyśmy sobą. Natomiast druga część gry to juz pełna mobilizacja i gra do końca o każda piłkę. Udało zdobyć się tę jedną bramkę i trzy punkty jadą do Wrocławia – powiedziała Anita Turkiewicz.

Po wygranej nad AZS PSW Biała Podlaska wrocławski zespół utrzymał szóstą pozycję w tabeli i na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej jest coraz bliżej awansu do upragnionej grupy mistrzowskiej. Trener Bella ze spokojem podchodzi do całej sytuacji i skupia się już na kolejnym spotkaniu:

– Mamy dwa bardzo ważne mecze przed sobą. Od samego początku wyznajemy zasadę: mecz po meczu koncentrujemy sie na najblizszym zadaniu, a teraz nazywa sie ono: SMS Łódź. Dziewczyny udadzą się na świąteczny odpoczynek, a już od wtorku zaczniemy myśleć o środowym meczu.

Szkoleniowiec pokreśla, że pomimo napiętego kalendarza o miejscu w składzie decyduje jedynie aktualna forma i tylko na tej podstawie może dokonywać ewentualnych rotacji w drużynie:

 – U nas zawsze gra najmocniejszy sklad. Nie ważne ile ktoś ma lat lub ile spotkaś rozegrał w Ekstralidze. Liczy sie aktualna forma, nad którą ciagle dziewczyny pracują na treningach.

O tym, kto wybiegnie w podstawowej jedenastce oraz czy wrocławianki podtrzymają zwycieską passę przekonamy się w środę 19 kwietnia o godzinie 17:00, kiedy AZS Wrocław podejmie na boisku przy hotelu Gem drużynę UKS SMS Łódź.

AZS PSW Biała Podlaska – AZS Wrocław 0:1 (0:0)

Bramka: Anita Turkiewicz (70′)

KOMENTARZEWyłącz AdBlock