Piłka nożna kobiet. Marta Cichosz zawodniczką Czarnych Sosnowiec

Marta Cichosz, która po sezonie 2016/17 rozstała się z AZS Wrocław zdecydowała się przeprowadzkę do zespołu Czarnych Sosnowiec. Napastniczka podpisała z tym ekstraligowym klubem roczną umowę.

Piłkarka potwierdziła, że miała także ofert z innych klubów, jednak ostatecznie skorzystała z tej przedstawionej jej w Sosnowcu:

– Zdecydowałam się na Sosnowiec, ponieważ jest to zespół, który z sezonu na sezon pnie się wyżej. Przed nowymi rozgrywkami dokonali kilku wzmocnień, więc myślę że jest to dobry wybór. Otrzymałam także inne oferty, jednak z jednej nie chciałam skorzystać z różnych względów, natomiast inne były nie do końca rzetelne. Jak to w kobiecej piłce – czasem władzę nad czymś mają zawodniczki, a nie trenerzy.

Zawodniczka nie ukrywa, że w nowym klubie interesuje ją wyłącznie gra o jak najwyższe cele:

– Cele są jak najbardziej jasne. Tylko góra tabeli jest tu brana pod uwagę. Spotykamy się od 3 lipca i będziemy ciężko na to pracować. Mam nadzieje, że przejście do tego klubu to była dla mnie dobra decyzja.

Drużyna Czarnych Sosnowiec w sezonie 2016/17 zajęła czwarte miejsce w Ekstralidze Kobiet z dorobkiem 42 punktów. W minionych rozgrywkach sosnowiczanki trzykrotnie mierzyły się z AZS Wrocław i trzykrotnie wychodziły z tych pojedynków zwycięsko:

4.kolejka AZS Wrocław – Czarni Sosnowiec 2:5

15. kolejka Czarni Sosnowiec – AZS Wrocław 1:0

27. kolejka ( grupa mistrzowska ) Czarni Sosnowiec – AZS Wrocław 2:0

 

4. kolejka Ekstraligi Kobiet, AZS Wrocław – Czarni Sosnowiec 2:5

Źródło zdjęcia: www.tylkokobiecyfutbol.pl

KOMENTARZEWyłącz AdBlock