Piłka nożna kobiet. Patrycja Falborska kończy grę w piłkę nożną

Po tym jak z Klubem Sportowym AZS Wrocław rozstały się Dominika Grabowska oraz Marta Cichosz wiemy także, że w barwach akademiczek nie zobaczymy na pewno w przyszłym sezonie Patrycji Falborskiej, która podjęła decyzję o zakończeniu gry w piłkę nożną.

Grająca dotychczas na pozycji obrończyni zawodniczka przeprowadziła się do Wrocławia z Olimpii Szczecin przed sezonem 2016/17. Jeszcze podczas reprentowania klubu ze Szczecina zmagała się poważną kontuzją kolana, która wykluczyła ją z gry na kilka miesięcy, jednak po jej wyleczeniu udało jej się wrócić do optymalnej formy oraz zadebiutować w Ekstralidze Kobiet. W niedawno zakończonych rozgrywkach  już w barwach AZS Wrocław Patrycja Falborska zdobyła 2 bramki – w wyjazdowym meczu przeciwko Górnikowi Łęczna (3:1) oraz w spotkaniu ze Sztormem Gdańsk (o:8). Mimo   dobrej dyspozycji piłkarka zdecydowała jednak o zakończeniu swoich występów na boisku:

– Kończę grę w piłkę nożna, ponieważ po prostu wzięły górę inne priorytety. Chciałabym poświecić w końcu więcej czasu rodzinie i nauce. Wartości, które sa dla mnie bardzo ważne zadecydowały o tym. Długo dojrzewałam do tej decyzji, ale w końcu musiałam ja podjąć. Od sportu nie uciekam, bo jest moja pasja. Chcę trenować dzieci, ponieważ sprawia mi to ogromną przyjemnosc i podążać w tym kierunku. Być może także zdecyduję się, aby spróbować sił w innym sporcie, gdzie będę mogła być zależna tylko i wyłącznie od siebie – uzasadnia swoją decyzję Patrycja Falborska.

Pochodząca z województwa zachodniopomorskiego piłkarka zamierza pozostać we Wrocławiu oraz tak jak zapowiada rozwijać się w kierunku szkolenia dzieci oraz młodzieży.

Źródło zdjęcia: Facebook / Patrycja Falborska

 

KOMENTARZEWyłącz AdBlock