Piłka nożna kobiet. Trener Radosław Bella odchodzi z AZS Wrocław!

Trener Radosław Bella w sezonie 2017/18 nie będzie już trenerem kobiecej drużyny AZS Wrocław. Jego następcą zostanie dotychczasowy drugi trener – Dawid Gomola. Szkoleniowiec otrzymał propozycje objęcia innych zespołów, jednak w tym momencie nie zdradza jeszcze szczegółów dotyczących swojej przyszłości.

Szkoleniowiec objął zespół AZS Wrocław w lipcu 2016 roku po odejściu z klubu trenera Damiana Rynio. Prowadzona przez niego drużyna w sezonie 2016/17 zajęła 6 miejsce w grupie mistrzowskiej Ekstraligi Kobiet. Praca w klubie AZS Wrocław była pierwszą na poziomie seniorskim dla tego szkoleniowca, który wcześniej pracował jako trener i koordynator w WKS Śląsk Wrocław oraz MKS Miedzi Legnica. Doświadczenie oraz wyniki osiągnięte z AZS Wrocław z pewnością przyczyniły się do otrzymania ofert z innych klubów i czas spędzony w tym klubie był ważnym etapem dla tego szkoleniowca, co on sam potwierdza:

– W trakcie rocznej pracy z AZSem i dziewczynami wiele się nauczyłem. W przyszłym sezonie będę korzystał z tych doświadczeń gdzie indziej. Odchodzę z zespołu jako pierwszy trener, ale cieszy mnie fakt, że wizja jaką nakreśliliśmy będzie kontynuowana przez dotychczasowego II trenera zespołu Dawida Gomolę.  

Trener Radosław Bella nie ujawnia jakie kluby są nim zainteresowane i chce dać sobie czas do spokojnego przeanalizowania sytuacji oraz podjęcia odpowiedniej decyzji:

– Nie jestem w stanie powiedzieć, gdzie teraz będę pracował, ale otrzymałem 3 oferty, z czego jedna dotyczy zespołu seniorskiego. Na razie niestety nic więcej nie mogę powiedzieć, ponieważ potrzebuję czasu by wszystko przemyśleć. Czas na podsumowanie mojej pracy w AZSie na pewno też jeszcze nadejdzie, jednak mogę powiedzieć z przekonaniem, że jest to środowisko, które sprzyja nauce trenerów i trenerek. Będę cały czas kibicował AZS-owi i dziewczyny wiedzą, że mogą na mnie liczyć.

Szkoleniowiec decyzję o swojej trenerskiej przyszłości ma podjąć prawdopodobnie do końca bieżącego tygodnia. Jego następca Dawid Gomola treningi z pierwszym zespołem AZS Wrocław rozpocznie 10 lipca, gdy zawodniczki wrócą do klubu po międzysezonowej przerwie.

Oprócz trenera Radosława Belli na boisku przy Hotelu Gem nie zobaczymy w sezonie 2016/17 na pewno Dominiki Grabowskiej oraz Marty Cichosz, które postanowiły zmienić klub, a także Patrycji Falborskiej, która zakończyła grę w piłkę nożną. W bramce AZS Wrocław tylko w wyjątkowych sytuacjach, w przypadku absencji innych bramkarek, zobaczymy natomiast Annę Bocian, którą kończy regularną grę w piłkę nożną.

 

 

KOMENTARZEWyłącz AdBlock