Piłka nożna kobiet. Zwycięstwo na początek rundy w Ekstralidze kobiet

Zwycięstwo na początek wiosny. Piłkarki KS AZS Wrocław pokonały na własnym terenie FC Katowice 1-0 w pierwszym meczu w rundzie wiosennej piłkarskiej Ekstraligi kobiet.

Wrocławianki zrewanżowały się za porażkę 0-3 w poprzedniej rundzie w Katowicach. Był to ważny mecz ze względu na układ tabeli. Katowiczanki były tylko punkt za KS AZS Wrocław. Zwycięstwo pozwoliło na odskoczenie od rywalek o bezpieczną przewagę czterech punktów i zachowanie szóstego miejsca w tabeli.

Do przerwy gra była dość wyrównana i obie drużyny schodziły do szatni z wynikiem 0:0. Druga połowa okazała się lepsza dla miejscowych. W 77. minucie Małgorzata Grec dała prowadzenie drużynie AZS-u Wrocław i w efekcie zwycięstwo.  Piłkarki z Wrocławia poprawiły sobie humory po porażce sprzed tygodnia w ćwierćfinale Pucharu Polski z KKP Bydgoszcz 1:2.

Następny mecz odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 11:00 w Łęcznej, gdzie rywalkami Wrocławianek będą piłkarki miejscowego Górnika.