Jesienią czas wrócić do ćwiczeń. Zbliża się „Tydzień Ruchu”.

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – jak co roku we wrześniu – organizuje wrocławski „Tydzień Ruchu”, podczas którego zachęca mieszkańców do bardziej aktywnego stylu życia.

Tegoroczna impreza pod hasłem „Ruch dla każdego!” to już siódma edycja programu, który co roku porusza Wrocław. Tydzień Ruchu rozpocznie się dwudziestego i potrwa do dwudziestego siódmego września. Wśród działań promujących aktywność fizyczną i ruch będą m.in.:

– lekcje WF-u dla uczniów prowadzone przez instruktorów klubów fitness oraz zawodników znanych drużyn (m.in. WKS Śląsk Wrocław),
– otwarte zajęcia z trenerami personalnymi przy siłowniach plenerowych,
– zajęcia na wrocławskiej ściance wspinaczkowej „Skałka”,
– taneczny flash mob podczas 33. Maratonu Wrocławskiego.

„Tydzień Ruchu” to akcja dla was, więc uczestnictwo w jakimkolwiek wydarzeniu jest bezpłatne. Tegoroczna edycja wpisuje się także w ogólnoeuropejski „Move Week”, a to oznacza, że w tym samym tygodniu promocja sportu i aktywności fizycznej będzie prowadzona w niemal 40 krajach.

Promowane będą zarówno gry zespołowe: unihokej, futbol amerykański, lacrosse, softball, siatkówka, jak i zajęcia taneczne: hip-hop, dancehall, zumba, break dance, latino solo, balet; sztuki walki: kung-fu, judo, aikido i inne sporty.

Inauguracja „Tygodnia Ruchu” 20 września na Wyspie Piaskowej. Będzie można wziąć udział w rozgrywkach sportowych, sprawdzić się w dyscyplinach nieolimpijskich oraz skorzystać z wielu innych atrakcji.

Więcej informacji: http://wcrs.wroclaw.pl/tydzienruchu/tydzien-ruchu-inauguracja-0

KOMENTARZEWyłącz AdBlock