Piłka nożna. Śląsk Wrocław przegrywa derby z Zagłębiem Lubin

Wysoka wygrana nad Ruchem Chorzów nie okazała się początkiem dobrej passy Śląska Wrocław, który po przegranej z Zagłębiem Lubin znów znalazł się w trudnej sytuacji w tabeli. W przypadku porażki z Arką Gdynia w najbliższym meczu, wrocławianie na dwie kolejki przed końcem sezonu trafią do strefy spadkowej.

Wtorkowe derby w wykonaniu piłkarzy Śląska Wrocław w niczym nie przypominały spotkania z Ruchem Chorzów – wrocławianie grali bez większego pomysłu na skonstruowanie akcji ofensywnych a na dodatek sami stworzyli sytuację bramkową dla gospodarzy. Sito Riera przed polem karnym sfaulował Arkadiusza Woźniaka i lubinianie otrzymali rzut wolny, który w swoim stylu na bramkę zamienił Filip Starzyński. W 40 minucie po kontrataku i strzale Martina Nespora powinno być 2:0, jednak tylko wybicie piłki z linii bramkowej przez Mariusza Pawelca uratowało wrocławian przed stratą gola.

Lubiniane grali tego dnia bardzo pewnie i w 54 minucie podwyższyli ostatecznie prowadzenie. Łukasz Piątek mocnym strzałem trafił piłką w słupek, a następnie dobił swoje uderzenie do pustej bramki i wprawił w euforię kibiców Miedziowych. W końcówce spotkania Śląsk Wrocław próbował odważniej atakować, ale poza strzałem Łukasza Zwolińskiego w słupek trudno wyróżnić inne, istotne momenty. Niestety na minus postanowili wyróżnić się “kibice” z Wrocławia, którzy rzucali race na boisko oraz sektor gości, wyraźnie dając do zrozumienia, że w ich ocenie trudna sytuacja klubu zostanie “poprawiona” karami finansowymi.

Klub, który także sportowo znajduje się w bardzo trudnej sytuacji i najbliższe trzy ligowe mecze (z Arką Gdynia oraz Cracovią w domu oraz z Wisłą Płock na wyjeździe) musi zagrać na poziomie sobotniego pojedynku z Ruchem Chorzów oraz liczyć, że ich rywale… zagrają równie słabo jak chorzowianie. Mecz z Arką Gdynia odbędzie się w najbliższy piątek 19-go maja o godzinie 18:00 na Stadionie Wrocław.

Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)

Bramki: Filip Starzyński (15′), Łukasz Piątek (54′)

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)