Piłka nożna. Śląsk Wrocław remisuje z Sandecją Nowy Sącz

Śląsk Wrocław w dziewiątym kolejnym meczu w LOTTO Ekstraklasie nie dał się pokonać, jednak nadal czeka na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie ligowym. Swoją udaną serię kontynuuje Marcin Robak, który po raz kolejny wpisał się na listę strzelców.

Wrocławianie mogli wyjść na prowadzenie w piątkowym spotkaniu w momencie gdy kibice jeszcze nie zdążyli usiąść wygodnie na krzesełkach, ponieważ już w pierwszej minucie doskonałą okazję do zdobycia bramki miał Robert Pich. Gdyby nie doskonała obrona Michała Gliwy to ekipa Jana Urbana już od samego początku mogła utrzeć nosa gospodarzom. Ci jednak nie pozostali dłużni i chwilę później także postraszyli swoich rywali z Dolnego Śląska. Tym razem na wysokości zadania stanął Jakub Wrąbel i obronił uderzenie Bartłomieja Dudzica. W 32 minucie Sito Riera popisał się świetnym podaniem do Marcina Robaka, a ten z z zimną krwią skierował piłkę do siatki. Wrocławski napastnik tym samym zdobył swoją ósmą bramkę w sezonie. Gospodarze zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą – po stracie Kamila Vacka piłka trafiła do Tomasza Brzyskiego, który dośrodkował w pole karne, a Aleksandar Kolev mocnym strzałem z ostrego kąta nie dał szans Wrąblowi.

W drugiej części gry oba zespoły nie stworzyły już tak dużej ilości sytuacji podbramkowych, a najlepszą okazję do zdobycia gola miał Robert Pich, jednak jego uderzenie zostało instynktownie wybronione przez Gliwę. Wrocławianie ostatecznie podzielili się punktami z Sandecją Nowy Sącz po meczu, który może pozostawić po sobie niedosyt. Śląsk Wrocław zagrał poprawnie, ale nieskutecznie i niestety nadal pozostaje bez punktów przywiezionych z delegacji. Kolejne spotkanie wrocławianie zagrają po przerwie reprezentacyjnej i zmierzą się 14 października o godzinie 20:30 na własnym boisku z Wisłą Kraków.