Siatkówka. Impel odsłania kolejne karty!

Na początku czerwca kibice Impelu Wrocław poznali pierwsze nazwiska siatkarek, które wystąpią w zielonych barwach w najbliższym sezonie. Wśród nich znalazły się Julia Szczurowska, Natalia Murek oraz Maria Stenzel. Ostatnie dni również obfitowały w wiadomości o transferach. Klub poinformował o pięciu nowych zawodniczkach, które dołączyły do wrocławskiego zespołu.

Polsko-amerykański duet rozgrywających

Pierwszym transferem ogłoszonym w ubiegłym tygodniu i jednocześnie pierwszą zagraniczną postacią w składzie Impelu Wrocław jest Valerie Nichol. Pochodząca z Riverdale w stanie Georgia, 24-letnia Amerykanka ostatnie dwa lata spędziła w niemieckim Allianz MTV Stuttgart, z którym sięgała dwukrotnie po wicemistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec i krajowy Superpuchar. Zawodniczka pisała o swoim transferze na łamach mediów społecznościowych:

Jestem bardzo podekscytowana, że będę mogła być częścią tej drużyny. Nie mogę się także doczekać spotkania z kibicami, którzy zaskoczyli mnie wspaniałymi wiadomościami, gdy tylko dowiedzieli się o moim transferze.

Drugą rozgrywającą jest Weronika Wołodko. 18-latka do tej pory występowała jeszcze jako młodziczka w SPS Sparcie Braniewo, a następnie w zespołach MKS Truso Elbląg oraz KS Orzeł Elbląg. Siatkarka dostawała również powołanie do reprezentacji Polski do lat 20, a w tym roku znalazła się w szerokiej kadrze seniorek, prowadzonych przez Jacka Nawrockiego. Występ w Impelu Wrocław będzie jej debiutem w rozgrywkach Orlen Ligi. Pozyskanie zawodniczki komentuje prezes zarządu Volleyball Wrocław Jacek Grabowski:

Transfer Weroniki do naszego zespołu, to jak w przypadku pozostałych młodych talentów – głównie działania scoutingowe naszego sztabu. Weronika już teraz prezentuje dobry poziom, dlatego zdecydowaliśmy się dać jej szansę na grę i zaprosiliśmy do naszej drużyny. Przed nią na pewno dużo pracy, ale lubimy ambitne osoby i wierzymy w jej rozwój w naszym klubie.

Nowa para środkowych

Pierwszą środkową, która poznali kibice Impelu Wrocław jest Aleksandra Trojan, która swoją przygodę z ekstraklasą zaczęła w 2013 roku. Od tego momentu przez cztery sezony reprezentowała barwy drużyny z Bielska-Białej, która w ostatnim sezonie zakończyła swój udział w Orlen Lidze na 7. pozycji. Wcześniej grała w zespole z Murowanej Gośliny oraz SMS-ie Sosnowcu. 26-latka nie kryje swojej radości z przenosin do stolicy Dolnego Śląska:

Wybrałam Impel Wrocław, bo to klub z wielką tradycją. Od kilku lat zajmuje wysokie miejsce, walcząc o medale Mistrzostw Polski. Gra w takim zespole to na pewno wielkie wyzwanie i z tego powodu bardzo się cieszę. Dużym atutem jest samo miasto – Wrocław jest piękny i mam nadzieję, że będzie mi się tu dobrze mieszkało.

Drugi transfer na pozycji środkowej wiąże się z przeprowadzką z Legionowa. W tym przypadku przenosiny dotyczą 23-letniej Igi Chojnackiej, która tak jak poprzednia zawodniczka, w swojej drużynie spędziła 4 lata. Środkowa ma za sobą również występy we włoskim Savino del Bene Volley Scandicci. W minionym sezonie Chojnacka pojawiła się na boisku w 108 setach, zdobywając łącznie 224 punkty. Jej drużyna uplasowała się ostatecznie na przedostatnim 13. miejscu w klasyfikacji generalnej Orlen Ligi. Zawodniczka liczy na to, że w Impelu uda jej się zdobyć cenne doświadczenie i szansę na rozwój swoich siatkarskich umiejętności.

Doświadczenie na ataku

Ostatnie nazwisko ogłoszone w drugim tygodniu transferów w Impelu Wrocław należy do atakującej Magdaleny Wawrzyniak. 27-latka zawitała po raz pierwszy na parkietach Orlen Ligi w 2008 roku. Reprezentowała wówczas barwy Calisi Kalisz. Kilka sezonów później dołączyła do zespołu z Piły. W minionym sezonie występowała w drużynie Polski Cukier Muszynianka, która zajęła 10. miejsce w rozgrywkach Orlen Ligi. W kolejnej edycji Orlen Ligi swoim doświadczeniem wesprze młodziutką Julię Szczurowską, która jest drugą atakującą pozyskaną przez Impel na najbliższy cykl rozgrywek. Nowa zawodniczka tak komentuje swoje przenosiny do Wrocławia:

Cieszę się, że od przyszłego sezonu zagram w Impelu Wrocław. Od wielu osób słyszałam, że jest to dobry i solidny klub z dobrym trenerem, dlatego wierzę, że ten rok będzie owocny. Jestem także nastawiona na naukę kolejnych, nowych umiejętności i mam nadzieję, że takie nabędę podczas pracy we Wrocławiu.

Do tej pory skład Impelu na sezon 2017/2018 liczy osiem siatkarek. Oprócz wyżej opisanych transferów, w drużynie znalazły się również: przyjmująca Natalia Murek, atakująca Julia Szczurowska oraz libero Maria Stenzel. Kolejne nazwiska zapewne poznamy już niebawem.

Źródło informacji oraz zdjęcie: Biuro Prasowe Impel Wrocław

 

KOMENTARZE
Podobają Ci się nasze artykuły? Nie przegap tych, które są najpopularniejsze!
Partnerzy

Wyłącz AdBlock

NEWSLETTER 

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 
Podobają Ci się nasze artykuły? Nie przegap tych, które są najpopularniejsze!

FreshMail.pl