Siatkówka. Impel odsłania kolejne karty!

Na początku czerwca kibice Impelu Wrocław poznali pierwsze nazwiska siatkarek, które wystąpią w zielonych barwach w najbliższym sezonie. Wśród nich znalazły się Julia Szczurowska, Natalia Murek oraz Maria Stenzel. Ostatnie dni również obfitowały w wiadomości o transferach. Klub poinformował o pięciu nowych zawodniczkach, które dołączyły do wrocławskiego zespołu.

Polsko-amerykański duet rozgrywających

Pierwszym transferem ogłoszonym w ubiegłym tygodniu i jednocześnie pierwszą zagraniczną postacią w składzie Impelu Wrocław jest Valerie Nichol. Pochodząca z Riverdale w stanie Georgia, 24-letnia Amerykanka ostatnie dwa lata spędziła w niemieckim Allianz MTV Stuttgart, z którym sięgała dwukrotnie po wicemistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec i krajowy Superpuchar. Zawodniczka pisała o swoim transferze na łamach mediów społecznościowych:

Jestem bardzo podekscytowana, że będę mogła być częścią tej drużyny. Nie mogę się także doczekać spotkania z kibicami, którzy zaskoczyli mnie wspaniałymi wiadomościami, gdy tylko dowiedzieli się o moim transferze.

Drugą rozgrywającą jest Weronika Wołodko. 18-latka do tej pory występowała jeszcze jako młodziczka w SPS Sparcie Braniewo, a następnie w zespołach MKS Truso Elbląg oraz KS Orzeł Elbląg. Siatkarka dostawała również powołanie do reprezentacji Polski do lat 20, a w tym roku znalazła się w szerokiej kadrze seniorek, prowadzonych przez Jacka Nawrockiego. Występ w Impelu Wrocław będzie jej debiutem w rozgrywkach Orlen Ligi. Pozyskanie zawodniczki komentuje prezes zarządu Volleyball Wrocław Jacek Grabowski:

Transfer Weroniki do naszego zespołu, to jak w przypadku pozostałych młodych talentów – głównie działania scoutingowe naszego sztabu. Weronika już teraz prezentuje dobry poziom, dlatego zdecydowaliśmy się dać jej szansę na grę i zaprosiliśmy do naszej drużyny. Przed nią na pewno dużo pracy, ale lubimy ambitne osoby i wierzymy w jej rozwój w naszym klubie.

Nowa para środkowych

Pierwszą środkową, która poznali kibice Impelu Wrocław jest Aleksandra Trojan, która swoją przygodę z ekstraklasą zaczęła w 2013 roku. Od tego momentu przez cztery sezony reprezentowała barwy drużyny z Bielska-Białej, która w ostatnim sezonie zakończyła swój udział w Orlen Lidze na 7. pozycji. Wcześniej grała w zespole z Murowanej Gośliny oraz SMS-ie Sosnowcu. 26-latka nie kryje swojej radości z przenosin do stolicy Dolnego Śląska:

Wybrałam Impel Wrocław, bo to klub z wielką tradycją. Od kilku lat zajmuje wysokie miejsce, walcząc o medale Mistrzostw Polski. Gra w takim zespole to na pewno wielkie wyzwanie i z tego powodu bardzo się cieszę. Dużym atutem jest samo miasto – Wrocław jest piękny i mam nadzieję, że będzie mi się tu dobrze mieszkało.

Drugi transfer na pozycji środkowej wiąże się z przeprowadzką z Legionowa. W tym przypadku przenosiny dotyczą 23-letniej Igi Chojnackiej, która tak jak poprzednia zawodniczka, w swojej drużynie spędziła 4 lata. Środkowa ma za sobą również występy we włoskim Savino del Bene Volley Scandicci. W minionym sezonie Chojnacka pojawiła się na boisku w 108 setach, zdobywając łącznie 224 punkty. Jej drużyna uplasowała się ostatecznie na przedostatnim 13. miejscu w klasyfikacji generalnej Orlen Ligi. Zawodniczka liczy na to, że w Impelu uda jej się zdobyć cenne doświadczenie i szansę na rozwój swoich siatkarskich umiejętności.

Doświadczenie na ataku

Ostatnie nazwisko ogłoszone w drugim tygodniu transferów w Impelu Wrocław należy do atakującej Magdaleny Wawrzyniak. 27-latka zawitała po raz pierwszy na parkietach Orlen Ligi w 2008 roku. Reprezentowała wówczas barwy Calisi Kalisz. Kilka sezonów później dołączyła do zespołu z Piły. W minionym sezonie występowała w drużynie Polski Cukier Muszynianka, która zajęła 10. miejsce w rozgrywkach Orlen Ligi. W kolejnej edycji Orlen Ligi swoim doświadczeniem wesprze młodziutką Julię Szczurowską, która jest drugą atakującą pozyskaną przez Impel na najbliższy cykl rozgrywek. Nowa zawodniczka tak komentuje swoje przenosiny do Wrocławia:

Cieszę się, że od przyszłego sezonu zagram w Impelu Wrocław. Od wielu osób słyszałam, że jest to dobry i solidny klub z dobrym trenerem, dlatego wierzę, że ten rok będzie owocny. Jestem także nastawiona na naukę kolejnych, nowych umiejętności i mam nadzieję, że takie nabędę podczas pracy we Wrocławiu.

Do tej pory skład Impelu na sezon 2017/2018 liczy osiem siatkarek. Oprócz wyżej opisanych transferów, w drużynie znalazły się również: przyjmująca Natalia Murek, atakująca Julia Szczurowska oraz libero Maria Stenzel. Kolejne nazwiska zapewne poznamy już niebawem.

Źródło informacji oraz zdjęcie: Biuro Prasowe Impel Wrocław

 

KOMENTARZEZAUFALI NAM

Wyłącz AdBlock