Sporty ekstremalne. Zobacz pierwsze we Wrocławiu zawody w jeździe na hulajnodze [WIDEO]

19 listopada miłośnicy jazdy na hulajnodze opanują Wrocław. Wszystko za sprawą turnieju Chilli Scooter Jam by No Limits. W zawodach wystąpią m.in. Bartek Oskroba, mistrz Polski w wyczynowej jeździe na hulajnodze, a także zwycięzca największego tego typu konkursu w Niemczech – Timon Kunze. Przyjdź i zobacz to niesamowite widowisko lub zgłoś się jako uczestnik i spróbuj swoich sił. Wstęp wolny.

 Stolica Dolnego Śląska doczekała się zawodów w jeździe na hulajnodze. 19 listopada w skateparku przy ulicy Legnickiej odbędzie się Chilli Scooter Jam by No Limits. To pierwsze tego typu wydarzenie we Wrocławiu, a zarazem największe w zachodniej Polsce. Podczas zawodów zderzą się ze sobą dwa style w jeździe na hulajnodze – Street i Park.

-Do Wrocławia przyjedzie światowa czołówka, która udowodni widzom, że triki na hulajnogach mogą przeczyć prawom grawitacji – mówi Alicja Juchniewicz, przedstawiciel marki Chilli oraz współorganizator wydarzenia Chilli Scooter Jam by No Limits. – Zapraszamy miłośników jazdy na hulajnodze i tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym prostym sporcie – dodaje.

 W zawodach weźmie udział między innymi mistrz Polski w wyczynowej jeździe na hulajnodze – Bartek Oskroba, zwycięzca największego tego typu konkursu w Niemczech – Timon Kunze, a także pierwszy raider w Czechach – Martin Nogel i jego podopieczny – Tomas Lorenz. Nie zabraknie Kamila Negre’a, Miłosza Nowaka i Artura Lenarta, którzy są znani w stylu jazdy Park. Rywalizacja odbędzie się w kategoriach: Junior (zawodnicy w wieku do 14 lat), Open (powyżej 15 lat) i Pro (uczestnicy, którzy znają określoną grupę tricków). Całość rozpoczną zapisy i rozgrzewka o godz. 11.00. Godzinę później rozpoczną się eliminacje. Jako pierwsi wystąpią najmłodsi zawodnicy (godz. 12.00-13.30). Następnie uwaga publiczności skupi się na sportowcach kategorii Open (godz. 13.30-15.00). Jako ostatni wystąpią profesjonaliści (godz. 15.00-16.00). O godz. 16.00 specjalny pokaz da mistrz świata, Europy i Polski we freestyle football – Pawła Skóra. Najlepszy „magik” futbolowy wykona widowiskowe triki z piłką nożną – stojąc, skacząc, leżąc. Z kolei o godz. 16.30 rozpoczną się finały, które wyłonią najlepszych z najlepszych. Laureaci otrzymają hulajnogi, kaski, ochraniacze oraz atrakcyjne gadżety. Wyróżnieni zostaną również autorzy najciekawszych tricków.

 Organizatorem wydarzenia jest No Limits – stowarzyszenia, które promuje i rozwija sporty ekstremalne, niszowe oraz wspiera działalności sportowo-kulturowe. Wcześniej grupa zorganizowała między innymi eventy promujące Inline Skating (jazda na rolkach) i Skateboarding (jazda na deskorolkach). Projekt wspiera wrocławskie stowarzyszenie Tratwa, którego działalność ma na celu wzmacnianie i aktywizację działalności organizacji socjalnych oraz ożywianie ich współpracy z administracją publiczną.

 Zobacz zawodników wyczynowej jazdy na hulajnodze:

Źródło: materiały prasowe otrzymane od Organizatora (fot. Chilli Pro Scooter)

ZAMÓW WIDEO SPORTOWE: WIDEO@SPORTOWYWROCLAW.PL

 

KOMENTARZEWyłącz AdBlock