Sporty motorowe. Jędrzejak i Woffinden Show! Sparta uratowała remis w ostatnim biegu!

W meczu 4. kolejki PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław zremisowała ze Stalą Gorzów 45:45. Lider rozgrywek przed ostatnim biegiem prowadził czterema punktami, jednak świetni tego dnia Tai Woffinden i Tomasz Jędrzejak odnieśli zwycięstwo 5:1, czym doprowadzili do wyrównania!

Pierwszy bieg zakończył się remisem. Tai Woffinden wyprzedził gorzowską parę Iversen – Jepsen Jensen, a stawkę zamknął Vaclav Milik. Bieg juniorski pozwolił przyjezdnym wyjść na prowadzenie. Damian Dróźdż został wykluczony za spowodowanie upadku Adriana Cyfera. Osamotniony Maksym Drabik wygrał start, jednak na trasie wyprzedził go tegoroczny uczestnik cyklu SGP Bartosz Zmarzlik (5:7).

Kolejne trzy wyścigi były wyrównane i kończyły się podziałem punktów. Z najlepszej możliwej strony pokazał się Tomasz Jędrzejak. Kapitan wrocławskiej drużyny dwukrotnie przyjeżdżał na metę pierwszy! W tej części zawodów nie wiodło się natomiast liderowi Betard Sparty Wrocław – Maciejowi Janowskiemu. W dwóch startach “Magic” nie zdołał wyprzedził żadnego ze swoich rywali z przeciwnego zespołu i na koncie miał zaledwie “oczko”! To nie był dzień stałego uczestnika Grand Prix, jego motocykl nie był w stanie pociągnąć go do przodu.

Zupełnie nie po myśli wrocławian ułożyły się trzy następne biegi. Najpierw 5:1 wygrała sportowa para przyjezdnych Zagar – Pawlicki, a chwilę później po triumfach Zmarzlika oraz Iveresena goście wyszli na 10-punktowe prowadzenie (19:29)! Na szczęście wicemistrzowie Polski wreszcie się przełamali. W dziewiątym oraz dziesiątym wyścigu ekipa ze stolicy Dolnego Śląska przywiozła podwójne zwycięstwa (5:1). Aplauz na torze w Golęcinie wywołali Tai Woffinden (dwa triumfy) oraz Vaclav Milik i Tomasz Jędrzejak. Dzięki takiemu obrotowi spraw podopieczni Piotra Barona przegrywali już różnicą tylko dwóch punktów (29:31).

Gorzowianie planowali wywieźć komplet punktów z toru w Golęcinie i po jedenastym biegu byli bliżsi celu. Zmarzlik wyprzedził Milika, Zagara, a także bardzo słabego Janowskiego, przez co przewaga drużyny z lubuskiego wzrosła do czterech “oczek”. Sytuacja nie zmieniła się również  po następnej gonitwie. Najszybszy był Tomasz Jędrzejak, który trzeci raz w meczu przywiózł trzy “oczka”. Co ciekawe popularny “Ogór” był szybszy od niepokonanego do tej chwili w Golęcinie Batrosza Zmarzlika! Niestety ostatni był Damian Dróżdż, a to oznaczało podział punktów.

W pierwszym biegu nominowanym piękną akcją wykazał się Vaclav Milik, który z trzeciego miejsca, szarżą przedarł się na prowadzenie. Czech dojechał do mety przed Przemysławem Pawlickim i Bartoszem Zamrzlikiem. Jednak ostatni był Maksym Drabik, co spowodowało, że przyjezdni tego meczu nie mogli już przegrać.

Apogeum emocji w tym meczu nastąpiło w ostatnim wyścigu. Najlepsi tego dnia w szeregach Betard Sparty Wrocław – Tai Woffinden i Tomasz Jędrzejak odnieśli podwójne zwycięstwo nad Zagarem i Iversenem, czym wyrównali stan meczu i uratowali dla swojego zespołu punkt (45:45)!

4. kolejka PGE Ekstraligi 

Betard Sparta Wrocław – Stal Gorzów 45:45

Punkty: 

Betard Sparta Wrocław – 45
9.
Tai Woffinden – 15+1 (3,2,3,3,1*,3)
10.
Vaclav Milik – 7+1 (0,0,2*,2,3)
11.
Tomasz Jędrzejak – 13+2 (3,3,2*,3,2*)
12.
Nick Morris – 0 (d,w,-,-)
13.
Maciej Janowski – 3 (0,1,2,0,-)
14.
Damian Dróżdż – 0 (w,d,0)
15.
Maksym Drabik – 7 (2,3,0,2,0)

Stal Gorzów – 45
1.
Niels Kristian Iversen – 8+1 (2,2,3,1*,0)
2.
Michael Jepsen Jensen – 3+1 (1*,1,1,-,-)
3.
Matej Zagar – 8 (2,3,1,1,1)
4.
Przemysław Pawlicki – 8+1 (1,2*,0,3,2)
5.
Krzysztof Kasprzak – 4 (2,1,1,0)
6.
Bartosz Zmarzlik – 12+1 (3,3,3,2,1*)
7.
Adrian Cyfer – 2+1 (1,1*,0)

KOMENTARZEWyłącz AdBlock