Sporty motorowe. Tomasz Jędrzejak bliżej Grand Prix 2017!

Tomasz Jędrzejak jest coraz bliżej kwalifikacji do Speedway Grand Prix 2017! Żużlowiec Betard Sparty Wrocław w eliminacyjnym turnieju rozegranym w Abensbergu zajął trzecie miejsce i awansował do półfinałów!

W poniedziałkowy wieczór w niemieckiej miejscowości rozegrano ostatni turniej eliminacyjny do przyszłorocznego prestiżowego cyklu Speedway Grand Prix. W gronie dwudziestu ośmiu półfinalistów znalazł się Tomasz Jędrzejak, który w Abensbergu zajął trzecie miejsce.

Padający deszcz sprawił, ze organizatorom udało się przeprowadzić tylko trzy serie, a w nich wrocławianin spisał się znakomicie. Kapitan Betard Sparty Wrocław dwukrotnie zwyciężył swoje biegi i raz zajął drugie miejsce. Co ciekawe w drugim starcie popularny “Ogór” pokonał drugiego z Polaków – utalentowanego Patryka Dudka (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra).

Doświadczony zawodnik ze stolicy Dolnego Śląska w swoich wyścigach był wolniejszy jedynie od zwycięzcy zawodów – Niemca Maxa Fricke (3,3,3).  Dziewięć punktów uzbierał również Martin Smoliński, a “oczko” mniej Tomasz Jędrzejak. Awans do półfinału uzyskało siedmiu żużlowców z największą ilością punktów. W tym gronie znalazł się także Patryk Dudek, który zajął czwarte miejsce (7 pkt.).

Z półfinałów promocję uzyska po siedmiu najlepszych żużlowców. Zostaną one rozegrane 28 maja w Gorican oraz 2 lipca w Lonigo. Rozstawienie żużlowców w tych zawodach zostanie opublikowane w najbliższych dniach.

Uczestnicy półfinałów eliminacji do Grand Prix 2017:
Bartosz Zmarzlik (Polska)
Piotr Pawlicki (Polska)
Krzysztof Kasprzak (Polska)
Krzysztof Buczkowski (Polska)
Tomasz Jędrzejak (Polska)
Patryk Dudek (Polska)
Fredrik Lindgren (Szwecja)
Joonas Kylmaekorpi (Szwecja)
Tomas H. Jonasson (Szwecja)
Kim Nilsson (Szwecja)
Peter Ljung (Szwecja)
Kenneth Bjerre (Dania)
Michael Jepsen Jensen (Dania)
Mikkel Bech (Dania)
Hans Andersen (Dania)
Sam Masters (Australia)
Brady Kurtz (Australia)
Max Fricke (Australia)
Nicolas Covatti (Włochy)
Kai Huckenbeck (Niemcy)
Timo Lahti (Finlandia)
Andriej Karpow (Ukraina)
Martin Vaculik (Słowacja)
Andrzej Lebiediew (Łotwa)
Daniel Gappmaier (Austria)
Siergiej Łogaczow (Rosja)
Jozsef Tabaka (Węgry)
Martin Smolinski (Niemcy)

źródło zdjęcia: Facebook – Tomasz Jędrzejak

KOMENTARZEWyłącz AdBlock